Duża aktualizacja serwisu

Wpis
  • Rodzaj: Serwis
  • Dodany: 29 listopada 2018

W ostatnich tygodniach pracowaliśmy nad kolejną rozbudową serwisu. Dzisiaj efekt tych prac ujrzał światło dzienne. Dodaliśmy sporo nowości i poprawek. Poniżej lista najważniejszych zmian.

Prywatne listy filmów

Dodajemy możliwość tworzenia prywatnych list filmów. Prywatne listy filmów są dostępne tylko dla ich twórcy. Uwaga! Zmiana listy publicznej na prywatną spowoduje usunięcie wszystkich użytkowników obserwujących listę.

Listy filmów obserwowanych użytkowników

W zakładce "listy", oprócz wszystkich list, można teraz zobaczyć listy stworzone przez obserwowanych użytkowników.

Obejrzany, oceniony, zrecenzowany film

Recenzja dla oceny filmu jest teraz opcjonalna. Można dodawać oceny do filmów, a nawet rejestrować sam fakt obejrzenia filmu (wystarczy zaznaczyć brak oceny). W profilu zobaczycie wszystkie obejrzane filmy. Warto jednak dodawać opinię, szczególnie że funkcjonalność serwisu w dużej mierze bazuje na recenzjach (m.in. rankingi i polubienia dotyczą tylko recenzji). Uwaga! Zmiana lub usunięcie treści recenzji powoduje zresetowanie zebranych polubień.

Ulubione filmy

Można dodawać filmy do ulubionych! Wszystkie ulubione filmy można zobaczyć w profilu.

Dodawanie filmów do list na stronach filmów

Można teraz dodawać filmy do list już z poziomu stron filmów. Dodany został nowy przycisk dodawania do list obok głównych przycisków.

Osoby filmu

Stworzyliśmy nowy dział "osoby". Jest to lista osób filmu. Znajdują się tam aktorzy, reżyserzy i scenarzyści związani z filmami w bazie. Każda osoba ma swój profil, na którym można zobaczyć m.in. listę filmów związanych z daną osobą. Możecie więc sprawdzić np. jak zostały ocenione filmy ulubionego reżysera. Osoby można obserwować, co wpływa na ich popularność. Lista osób jest w trakcie uzupełniania i jeszcze dzisiaj powinna być gotowa.

Liczniki i wykresy filmów obejrzanych, nieobejrzanych i dodanych do "chcę obejrzeć"

Na stronach list filmów oraz na stronach osób kina można zobaczyć liczniki i wykresy filmów obejrzanych, nieobejrzanych i dodanych do "chcę obejrzeć". Dzięki temu można m.in. łatwo sprawdzić ile filmów z danej listy albo danego aktora/reżysera/scenarzysty już widzieliśmy.

Filtry aktywności

Listy filmów i recenzji zostały wzbogacone o filtry aktywności użytkownika. Można teraz zawęzić listy filmów i recenzji m.in. do tych pozycji, które obejrzeliśmy, jeszcze nie obejrzeliśmy albo mamy na liście "chcę obejrzeć". Dodatkowo dla filtru "nie obejrzałem" można wykluczyć "chcę obejrzeć" i "nie interesuje mnie" dzięki czemu dostajemy listę filmów, dla których jeszcze nie podjęliśmy aktywności (przydatna opcja do wyszukiwania nowych filmów do obejrzenia).
Oprócz tego dodaliśmy też do list filmów i recenzji możliwość sortowania po własnych ocenach. Możemy więc np. zobaczyć najlepiej ocenione przez nas filmy na dowolnej liście filmów i recenzji.

Zmiana w odtwarzaniu zwiastunów i udostępnianiu filmów

Odtwarzanie zwiastunów zostało przeniesione na górny obrazek na stronach filmów. Wystarczy kliknąć w obrazek żeby zobaczyć zwiastun. Linki udostępniania zostały przeniesione do rozwijanego menu obok głównych przycisków.

Ulepszone powiadomienia

Poprawiliśmy wygląd powiadomień. Powinny być teraz bardziej czytelne. Dodatkowo, pojedyncze recenzje mają teraz swoje osobne strony (każda recenzja ma swój własny URL). Dzięki temu powiadomienia kierują bezpośrednio do nowych recenzji, a nie całych list recenzji jak dotychczas.

Nowe rodzaje powiadomień

Dodane zostały nowe rodzaje powiadomień. Teraz powiadomienie pojawi się również gdy:

  • Zostanie dodana lista przez obserwowanego użytkownika.
  • Obserwowany użytkownik chce zobaczyć film.
  • Obserwowany użytkownik polubi recenzję.
  • Obserwowany film ma ocenę krytyków lub użytkowników.
  • Obserwowany film zdobył uznanie krytyków.

Aktywność użytkowników

Na profilach użytkowników pojawiła się nowa zakładka "aktywność". Można tam zobaczyć aktywność danego użytkownika.

Licznik i lista "chcę zobaczyć"

Na stronach filmów można zobaczyć licznik i listę osób, które chcą zobaczyć film.

Średnie oceny i liczby użytkowników na listach filmów

Na listach filmów widoczne są teraz również średnie oceny i liczby użytkowników. Można też sortować listy filmów po średnich ocenach i popularności użytkowników. Możliwe jest więc np. sprawdzenie w bazie filmów, które filmy zostały najlepiej ocenione przez użytkowników.

Ocenianie filmów z poziomu list filmów

Można oceniać filmy i dodawać jest do list już z poziomu list filmów. Po prawej stronie, na listach filmów, dodaliśmy przycisk, dzięki któremu sprawdzicie i zmienicie swoją aktywność z danym filmem. Umożliwia to również porównanie swojej oceny ze średnimi ocenami krytyków i użytkowników już na listach filmów.

Filtr dekad

Filtr roku dla filmów i recenzji został wzbogacony o możliwość wyboru dekad. Wybierając np. wartość "199X" pojawią się filmy z lat 1900 - 1999.

Podsumowanie ocen na stronach filmów

Na stronach filmów, tuż pod tytułem filmu, dodaliśmy podsumowanie ocen. W jednym miejscu można zobaczyć i porównać średnią ocenę krytyków, użytkowników oraz ocenę własną.

Ulepszony formularz dodawania opinii

Ulepszyliśmy formularz dodawania opinii do filmów. Jest teraz bardziej interaktywny i intuicyjny.

Dynamiczne przeglądanie profili

Podstrony wszystkich profili (filmów, krytyków, źródeł, osób, użytkowników i list) można teraz przeglądać dynamicznie bez przeładowania całych stron.

Lista wszystkich wpisów