Pomoc

Filmy w oczach krytyków

Mediakrytyk to agregator recenzji filmowych. Na podstawie ocen obliczana jest średnia ocena pozwalająca łatwo zapoznać się z jakością filmu.

Wiele recenzji, jedna średnia ocena

Każdy film może posiadać wiele różnych recenzji, a co za tym idzie - wiele różnych ocen. Samodzielne określenie jakości filmu na podstawie wielu różnych recenzji jest trudne. Dlatego, żeby ułatwić szybkie zapoznanie się z jakością filmu, obliczana jest średnia ocena ze wszystkich ocen.

Do wyliczenia średniej oceny potrzeba przynajmniej 3 ocen.

Znaczenie średniej oceny filmu

Średnia ocena filmu to konsensus wszystkich ocen krytyków. Najniższa (najgorsza) średnia ocena to 0.0, a najwyższa (najlepsza) to 10.0. Oceny recenzji są przeliczane (normalizowane) do naszego systemu ocen (0-10).

Dla ułatwienia rozróżnienia jakości filmu średnie oceny zostały podzielone na dwie grupy oznaczone innym kolorem:
Kolor fioletowy (średnia ocena < 6.0) oznacza średnią ocenę negatywną (film niepolecany przez krytyków).
Kolor zielony (średnia ocena >= 6.0) oznacza średnią ocenę pozytywną (film polecany przez krytyków).

  • Brak wyniku (mniej niż 3 oceny)
  • Średnia ocena negatywna (niepolecany przez krytyków)
  • Średnia ocena pozytywna (polecany przez krytyków)

Procent pozytywnych recenzji

Na stronie filmu, obok średniej oceny, podawany jest także procent pozytywnych recenzji. Wskaźnik ten jest przydatny, bo informuje jaki odsetek krytyków wystawił filmowi ocenę pozytywną. Jest to wartościowa wskazówka przy interpretacji średniej oceny.

Filmy, które trzeba zobaczyć

Śledź razem z Mediakrytykiem najnowsze kinowe premiery, najciekawsze zapowiedzi oraz najlepsze filmy roku. Dzięki prostej punktacji dowiedz się co warto zobaczyć, a po obejrzeniu filmu porównaj swoją opinię ze zdaniem krytyków.