• Ostatnia aktywność: 31 października
 • Dołączył(a): 16 października 2018

Ostatnio obejrzane

 • 6

  Strasznie miło się to ogląda. Kowalski nie poświęca zbytniej uwagi rzeczom zbędnym, nie rozwija przesadnie ekspozycji, nie poszerza psychologicznych charakterów. Interesuje go to, co dzieje się tu i teraz. Ponura atmosfera działa dobrze. Gdzieś tam postraszy, gdzieś indziej zaciekawi, tak zupełnie bez nadęcia. Trzeba oddać Kowalskiemu, że kino gatunkowe w Polsce, to spod znaku horroru, opiera się przynajmniej na jednym z jego barków.

 • 3

  Idealnie klasyczny przykład egzorcyzmów w kinie masowym, które z egzorcyzmami mają tyle wspólnego, co ów kino z Bela Tarrem. Będzie dobrze działać do posiedzenia ze znajomymi, w innym wypadku przegra na każdym polu.

 • 6

  Przyjemne dla oka, bo estetycznie zrobione zarówno pod względem scenografii, jak i zdjęć. Utrzymuje napięcie, ciekawi, zmusza do analiz i prowokuje do dywagacji na temat zakończenia. Nie potrafi jednak uciec od przekonania, że to typowy hiszpański thriller z twistem. Im bliżej końca, tym operuje większymi skrótami.

 • 9

  Well, this is gonna hurt like a motherfucker. Lata mnie nic tak nie bolało na ekranie. Nie chcę już nigdy obejrzeć niczego podobnego. Serio. Nigdy. Ten serial autentycznie boli. Mimowolnie przyśpiesza ci tętno, w pewnym momencie zaczynasz denerwować się każdą kolejną sekundą, bo w myślach modlisz się, żeby te krótkie chwile szczęścia bohaterów trwały jak najdłużej, choć z drugiej strony dobrze już wiesz, bo twórcy wcześniej cię nauczyli, że przecież trzeba będzie znów zbierać skaleczone serce.

 • 7

  Coś takiego jak polska komedia kryminalna istnieje, a co najdziwniejsze istnieje też coś takiego jak bardzo dobra polska komedia kryminalna. Jest już kolejnym klasykiem Machulskiego.

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Najlepsze recenzje

 • 9

  Po wyjściu z kina towarzyszyło mi pewne uczucie rozczarowania. Miałem wrażenie, że trochę przeszedłem obok, że oczekiwałem czegoś innego, że cały czas czekałem na TEN moment, który nigdy nie nadszedł. Jednak z każdą kolejną godziną ten film rósł w siłę. Muzyka leciała w głowie. Taneczne ruchy Phoenixa przed oczami. Jest mocarnie, ale nie efekciarsko. I to czego się nie spodziewałem - opowiadamy raczej do wewnątrz. Będę tęsknił do powtórki na blu. That's Life.

 • 6

  Ready or Not to zabawna i często zaskakująca pomysłami na pchnięcie akcji produkcja, łącząca w sobie wiele cech horrorów z gatunku home invasion, komediowego gore czy po prostu thrillera. Twórcy nawet nie ukrywają, że powinniśmy mieć do tego filmu wielki dystans, ale jednocześnie zapewniają nam wiadome rozwiązania przypisane do klasycznych form prowadzenia narracji. Taki efekt daje nam zarówno ciekawe wariacje nt ogranych już gatunków i gwarantuje zabawę, którą już dobrze znamy, ale nadal lubimy

 • 8.5

  Nie było w 2021 roku filmu, który wprowadziłby mnie w tak dobry nastrój. Mieszanka zapadających w pamięć scen rodem z najlepszych komedii, romansów, a nawet thrillerów. Ta jakże oryginalna miłosna opowieść o czasach i ludziach niesie za sobą sporo pozytywnych emocji. Anderson kreuje epokę fantastycznie, choć nie wiem, czy "kreacja" to do końca odpowiednie słowo, bo ogląda się to pod tym względem jak dokument. Na ten moment to mój ulubiony film PTA. Będzie klasykiem w gatunku, a wykracza poza.

 • 7

  Czuję, że mam przyjemność przeżywać coś wielkiego. Nie ma w tym pretensji, jest intrygująca podniosłość, która na szczęście nie przeradza się w sztywną pompatyczną nudę. Emocje raczej podążają za spektakularnością, chociaż głosy o ich brak są częściowo trafne. I, no właśnie, spektakl, który kreuje Villeneuve to niesamowite doświadczenie kinowe.

 • 7

  Gra to wreszcie jak należy. Ta poprzednia mroczo-pseudointelektualna stylówa była w dużej części nieznośna. Gunn pokazuje, że zmiana konwencji i stylistyki może Suicide Squad unieść. To film odpowiednio brutalny, śmieszny i emocjonujący, choć oczywiście czasami wpada też w gatunkowe pułapki. Wygrywa w największym stopniu świetnymi postaciami, bo prawie każdy nowy osobnik ciekawi i ciągnie za sobą potencjał na dłuższą historię.

Średnio ocenia o 0.6 niżej niż inni użytkownicy