• Ostatnia aktywność: 24 maja
 • Dołączył(a): 27 września 2018

Ostatnio obejrzane

 • 9

  Mroczniejszy i posępniejszy w tonie czy stylistyce, równocześnie pozostając bardzo komiksowy, bez popadania w niepotrzebny realizm. Superbohaterskie kino detektywistyczne, z własnym (obłędnym) stylem wizualnym, skupione na Batmanie (nareszcie), ale nie ignorujące pozostałych postaci, które nie pozostają w próżni i działają na własnych zasadach. Pełna immersja ze światem przedstawionym, a zabieg z wewnętrznym monologiem protagonisty świetnie ją dopełnia.

 • 7

  O trudach dorastania w targanym konfliktami religijno-politycznymi kraju oraz obawie przed opuszczeniem miejsca, gdzie zapuściło się już korzenie, z autobiograficznym rysem. Może i ckliwie, fragmentarycznie czy nostalgicznie, ale całkiem skutecznie.

 • 5

  Kolejny Oscar bait mielący bezpieczne biograficzne schematy, z wyrazistą rolą na pierwszym planie. Niezdecydowany co do tego, o czym chce powiedzieć, na czym skupić uwagę oraz niekonsekwentny tonalnie.

 • 7

  Miewa problemy z toporną narracją, szczególnie w pierwszym akcie, ale całościowo to dość intrygująca opowieść o przewrotności ludzkiego losu, gdzie pycha kroczy przed upadkiem, a największymi potworami są ludzie.

Najwyżej ocenione

 • 10

  Intrygujący, przewrotny, scenariuszowo wzorcowy, z brawurową obsadą, a także stanowiący doskonałą rozrywkę - idealny do wielokrotnego oglądania i smakowania, jak pyszny pączek z dziurką. Kino kompletne.

 • 10

  Spokojnie dorównuje legendzie poprzednika, a momentami nawet go przebija. Porusza istotne u Scotta kwestie człowieczeństwa, dodaje coś od siebie i jednocześnie rozwija znany już świat. Wizualne cudo z dopieszczonymi zdjęciami Deakinsa, a przeszywająca ścieżka dźwiękowa dopełnia to pewnego rodzaju doznanie.

 • 10

  Wspaniała animacja przenosząca komiksowe historie na żywe, tętniące kolorami filmowe kadry. Bawi, chwyta za serce kiedy trzeba, angażuje, zaskakuje pomysłowością, a do tego serwuje gromadę bohaterów, którzy z miejsca zyskują naszą sympatię. Gwarancja blisko dwóch godzin czerpania czystej radochy z oglądania.

 • 9

  Thriller szpiegowski pełną gębą stojący w wyraźnej opozycji do większości produkcji MCU, a za razem niespodziewana perełka w uniwersum ze sprawnie wplecionym wątkiem inwigilacji oraz intrygą w tle. Trzyma za gardło wtedy, kiedy trzeba, a choreografia walk czy dynamika scen akcji pozostawiają szczękę na podłodze. Z każdym kolejnym seansem uwielbiam i doceniam coraz bardziej.

 • 9

  Dawno nie widziałem tak pewnej ręki przy żonglerce tak odmiennymi gatunkami jak u pana Bonga. Od komedii, przez egzystencjalny dramat, po rasowy thriller - bez najmniejszego zawahania, z istotną rolą scenografii, a wszystko to wzbogacone masą celnych obserwacji społecznych.

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Najlepsze recenzje

 • ?

  W pełni autorski i spójniejszy od wersji kinowej, za to niemiłosiernie rozwleczony przez zbędne sceny i wątki, toporną narrację oraz ładowanie slow motion dosłownie w co drugiej scenie. Pozornie rozbudowuje większość bohaterów, emocjonalnie wypada dość pusto, choć nie brakuje kilku sympatycznych scen i łechcących wizualnie sekwencji. Szumne zapowiedzi przyniosły tak naprawdę drugi raz ten sam film, wzbogacony o materiał wycięty podczas burzliwego procesu produkcyjnego.

 • 7

  Solidna produkcja ze stajni MCU, która umiejętnie wprowadza Carol Danvers do panteonu bohaterów Marvela, częściowo rozszerza kosmos uniwersum, lecz tym razem całość obyła się bez większego zachwytu. Jednak to właśnie takich kompetentnych bohaterek potrzebujemy w kinie.

 • 7

  "Green Book" najbardziej zachwyca lekkością, z jaką Farrelly portretuje zderzenie dwóch skrajnych osobowości, które wzajemnie wpływają na zmianę ich własnego postrzegania świata. A wszystko to podane z dużą dawką humoru, co tutaj zdecydowanie zdaje egzamin. To także mądra produkcja, traktująca o uprzedzeniach, tolerancji czy wartości samej przyjaźni. P.S. Drogie Hollywood, tak na przyszłość - poproszę o więcej takich duetów aktorskich.

 • 7.5

  Pozbawiony nadęcia oraz patetycznej pompy, za to skupiony na emocjonalnych rozterkach głównego bohatera i niezapominający o człowieczeństwie, przez co bywa stosunkowo kameralny. Wizualnie hipnotyzujący.

 • 10

  Intrygujący, przewrotny, scenariuszowo wzorcowy, z brawurową obsadą, a także stanowiący doskonałą rozrywkę - idealny do wielokrotnego oglądania i smakowania, jak pyszny pączek z dziurką. Kino kompletne.

Średnio ocenia tak samo jak inni użytkownicy