Maniekaves

Użytkownik
 • Filip Mańka
 • Dołączył(a): 22 września 2018
 • 4

  Jestem zdumiony, a jednocześnie mi przykro, że zmarnowano tak ogromny potencjał. W tym filmie praktycznie nic nie wybrzmiewa, jak powinno być. Szkoda wybitnego Chamalet i Carella. Ogromne rozczarowanie.

 • 10

  Cuaron osiągnął poziom o jakim wielu reżyserów może tylko pomarzyć. Dzieło wybitme pod prawie każdym względem.

 • 7

  Jako potterhead nie mogę powiedzieć, że nie jestem zadowolony z seansu, z pewnością każdy fan Harry'ego Pottera będzie się o wiele lepiej bawił od zwykłego niedzielnego widza.Po raz kolejny dostaliśmy kawał świetnie przedstawionego świata, który znowu został świetnie rozwinięty. Gdyby ktoś pomógł Rowling ze scenariuszem to pewnie nie czulibyśmy czasem lekkiego nagromadzenia wątków i wielkiego bajzlu.Do samego końca byłem naprawdę zadowolony z seansu i gdyby nie dziwny twist byłoby bardzo dobrze.

 • 8

  Guadagnino stworzył nową, świeżą wersję Suspiri, gdzie na kilometr czuć styl Włocha. Warstwa audio-wizualna, jak w oryginale jest wyśmienita.

 • 8

  O taki sequel dla Halloween Carpentera walczyłem. Film w swojej stylistyce jest jednym wielkim hołdem dla oryginału. Bardzo podobne ujęcia, muzyka, operatorka itp. Od filmu bije miłość dla Halloween z 1978. Wątki w filmie są świetnie rozbudowane, postać Laurie jest świetnie poprowadzona, a sama Lee Curtis to mistrzostwo świata. Ponadto film w naprawdę udany sposób łączy motywy slasherów/ horrorów współczesnych ze starszymi.

 • 9

  Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak Chazelle swoim kunsztem reżyserskim spowodował, że z historii, której zakończenie wszyscy znają, siedziałem na krańcu fotela z ogromnymi ciarami. IMAX na pewno spotęgował te kinowe przeżycie. Gosling i Foy są rewelacyjni i jest to kolejna po "Blade Runnerze 2049" rola idealna dla Goslinga. Technicznie film jest wybitny. Warstwa audio-wizualna świetnie powoduje wrażenie jakbyśmy oglądali dokument z lat 60. Scena na księżycu jest bardzo emocjonalna (IMAX !).

 • 7

  Jakby to powiedziała Luna Lovegood - "ekstremalnie zwyczajny". Niestety ten film jest tylko dobry i wielka szkoda, że nic więcej. Obsada jest fantastyczna, Jeff Bridges oraz Cynthia Erivo są wspaniali. Wielka szkoda Chrisa Hemswortha, który stara się jak może, jednak jego wątek nie komponuje się z całością filmu. Technicznie film jest bardzo dobry, cała warstwa audio-wizualna z elementami Neo-noir robi na nas wrażenie, lecz pod nią kryje się całkiem prosta historia, która ma elementy suspensu.

 • 9

  Niesamowity reżyserski popis Gaspara Noe! Audio-wizualnie najwyższa półka i jak sama historia jest opowiadana obrazem to coś wybitnego. Choreografia poszczególnych sekwencji to majstersztyk, a operatorka z każdą kolejną chwilą zmienia się i dostajemy coraz dziwniejsze kadrownie, co wychodzi filmowi na dobre. Te wszystkie rzeczy składają się na to, że sami czujemy się jakbyśmy byli tam na tej imprezie. Wspaniałe doświadczenie kinowe.

 • 4

  No i dostaliśmy kolejnego "potworka Frankesteina", tym razem od Sony. Film to kompletny bajzel pod każdym względem (nawet technicznym), zlepek kompletnie różnych konwencji. Sceny akcji zawodzą bardzo, widać, że były z myślą o innej kategorii wiekowej. Na plus jedynie Hardy, który wyciska z tego scenariusza 200%. Relacja z symbiontem w wielu momentach też jest naprawdę udana i wielka szkoda, że bardziej tego nie rozwinęli.

 • 9

  Jako ogromny fan całego Wizarding World, było to dla mnie fantastyczne przeżycie. Rowling z Yatesem wykreowali nowy magiczny świat w uniwersum Pottera, który prezentuje oraz dała początek naprawdę świetnie zapowiadającej się historii.

 • 7

  Film powoduje bardzo niepokojące uczucie, niż samo to, że się boimy i jest to zdecydowanie zaleta tego filmu. Pierwsza połowa filmu pod tym względem była fantastyczna, natomiasy druga zmieniała ton i już podążaliśmy powoli dosyć standardową drogą. Reżysersko i aktorsko jest naprawdę świetnie.

 • 7

  Najbardziej pozytywne zaskoczenie roku. Fantastyczna komedia, która wyciąga najlepsze rzeczy z tego całego szalonego konceptu. Dostajemy również popisy aktorskie, które nadają postaciom jeszcze więcej elementów humorystycznych. Oprócz tego jest to naprawdę przyjemny film o przyjaźni.

 • 7

  Film w całkiem oryginalny sposób pokazuje problem jakie realne zagrożenia mogą znajdować się w internecie, jednak jest zachowany balans i internet jest też pokazany jako rzecz praktycznie nie zbędna i do tego jest bardzo pomocnym narzędziem. Forma filmu stwarza jednak wiele problemów, by twórcy zachowali spójność estetyczną jak i spójność czystą filmową. Dlatego dostajemy wiele dziwnych rozwiązań nie pokrywających się dobrze ze scenariuszem, który w wielu momentach jest naprawdę przewidywalny.

 • 9

  Villeneuve po świetnym "Labiryncie" przeszedł w nieco inne rejonu, a konkretnie zajął się kartelami narkotykowymi. Film ma rewelacyjny klimat, który jest budowany wybitną ścieżką audio-wizualną. Deakins i Johannson idealnie się zgrali. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów dostaliśmy świetny thriller psychologiczny.

 • 6

  Gilliam poruszył w tym filmie tak wiele tematów, które w wieku momentach prowadzą do niczego. Jakby Gilliam na przestrzeni tych wszystkich 25 lat zapomniał o czym robi tak właściwie film. Pierwsza część filmu jest rewelacyjna i gdyby reżyser konsekwentnie realizował ten temat, otrzymalibyśmy rewelacyjny film.

 • 8

  Bardzo pozytywne zaskoczenie. Smarzowski uważam spisał się świetnie odpowiednio balansując niektóre problemy i ich wydźwięk jest naprawdę mocny. Choć niektóre elementy scenariusza nie są za dobre (wątki nie są dobrze zbalansowane) oraz momentami film się wlecze, to i tak naprawdę bardzo dobry film, z jeszcze lepszym aktorstwem na czele z Jakubikiem.

 • 7

  Element o który najbardziej się obawialiśmy, czyli aktor grający Hana Solo oraz dama postać to zdecydowanie najlepsze elementy filmu. Generalnie cała obsada też się dobrze spisuje, jednak oglądając film uświadamy sobie, że ta produkcja jest nie potrzebna.

 • 8

  Bardzo się cieszę, że takie perełki z Sundance do nas docierają. Jest to po prostu bardzo ludzki film, gdzie wywołuje w nas wiele, różnorakich emocji.

 • 4

  No tutaj Abrams niestety się podłożył. Film z naprawdę ciekawym pomysłem na scenariusz, który nie został dobrze zrealizowany. Film dodał dużą cegiełkę do uniwersum Clovefiled, jednak zostawił nas z jeszcze większą liczbą pytań.

 • 10

  Musical, który zostaje długo w pamięci oraz jest pięknym hołdem dla całego kina.

 • 8

  Rewelacyjne kino akcji okraszone świetnymi wyczynami kaskaderskimi oraz inscenizacją poszczególnych sekwencji. Aktorsko bardzo dobrze, a Cavill udowodnił, że jest naprawdę utalentowanym aktorem.

 • 9

  Fantastyczny scenariusz i jeszcze lepsza gra aktorska, która zapada w pamięć. Obok Call Me Be Your Name, najlepszy film tegorocznych Oscarów, jak i tegoroczna czołówka.

 • 8

  Moje największe zaskoczenie 2017r. Dzieło które idealnie działa na naszą wyobraźnię.

 • 9

  Jeden z najważniejszych i najlepszych filmów sci-fi w historii.

 • 7

  7.5
  Film zachwyca walorami audio-wizualnymi, choć to czasem jest psute przez słabe jak na tego typu produkcje CGI. Jednak reszta jest dosyć standardowa jak na Marvela i jedynie co zostaje po filmie oprócz ładnych kadrów, to to jakim ogromnym sukcesem finansowym i kulturowym jest ta produkcja.

 • 7

  Bardzo standardowy film superhero, różniący się tylko tym, że główną bohaterką jest kobieta.

 • 9

  Niesamowite sci-fi! Garland dostarczył nam film, gdzie każdy z nas odbierze to inaczej. Zdecydowanie jego interpretacja książki, która stanowiła podwaliny pod scenariusz, przysporzyła się na dobre filmowi. Warstwa audio-wizualna to cudo i idealnie wpisuje się w wykreowany świat. No i to pierwszy film, gdzie słabe efekty specjalne są uzasadnione nie przez mały budżet.

 • 9

  "Mission Immposible" jakim było stworzenie Infinity War powiodło się i to bardzo! Świetne przeniesienie eventu komiksowego na ekrany kin. Na ten moment uważam, że tego filmu się nie dało lepiej zrobić. Brawo Russo, Brawo Feige, Brawo Marvel!

 • 10

  Film, który pokazuje miłość od zupełnie innej strony, nadając jej status boskości. Jest to jeden z najpiękniejszych filmów ostatnich lat.

 • 10

  Denis Villeneuve pokazał, że jest w tym momencie jednym z najlepszych reżyserów. Dostarczył nam sequel idealny, pozbawiony praktycznie wad, a jeśli się nawet znajdą to nie są jakieś kujące w oczy. Jeden z najlepiej zrealizowanych filmów pod kątem technicznym, szczególnie zdjęcia, które są majstersztykiem. Film z pewnością będzie doceniony za kilka lat, jak swój poprzednik, jednak już teraz jest to subiektywnie jeden z najważniejszych filmów w moim życiu.

 • 6

  2/3 w moim odczuciu naprawdę udane, choć później Disney poszedł w zupełnie coś innego, by również dzieci miały jakąś frajdę z tego filmu.

 • 6

  Shane Black w piękny sposób prześmiewa konwencję filmów z lat 80, nawet pierwszego Predatora, gdzie Black był jednym z twórców. Relacja między naszą zwairowaną ekipą jest fantastyczna, a sam Predator i historia to tylko dodatek.

 • 7

  Opowieść, która jest bardzo uniwersalna i dotyczy w dużym stopniu nawet nas. Jednak mimo wszystko mam żal do scenariusza, że postać bohatera w niektórych momentach tak dziwnie pisana.

 • 9

  Niesamowity popis kunsztu Pawlikowskiego, piękna i za razem wzruszająca historia o miłości okraszona świetną warstwą audio-wizualną.

 • 7

  7.5
  Naprawdę ciekawe ukazanie problemu społecznego w latach 70 w Ameryce, choć jak się okazuje te wszystkie problemy towarzyszą nam do dziś, nawet na naszym rodzimym podwórku. Choć gdyby to wszystko było bardziej subtelniejsze.

 • 9

  "Tajemnice Silver Lake" to rewelacyjny film
  Jak ten film łączy całą popkulturę ze sobą to coś niesamowitego np. konwencja mojego ukochanego Neo-Noir.
  Każdy kadr jest idealnie przemyślany i nic nie pojawia się w nim bez przypadku. Dzięki temu dostajemy kandydata na easter egg roku, gdzie się on ciągnie konsekwentnie przez cały film. Gdyby nie naprawdę czasem irytujące głupotki scenariuszowe byłoby świetnie.
  Film obowiązkowy dla każdego geeka.