Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
  • Ostatnia aktywność: 4 lutego
  • Dołączył(a): 16 listopada 2019

Ostatnio obejrzane

Najwyżej ocenione

Najniżej ocenione

Odrębnie ocenione

Najlepsze recenzje

  • Wreszcie dobra ekranizacja Diuny! Pod względem wizualnym i kreacji świata film wręcz zjawiskowy. Bardzo dobrze wypada też muzyka. Co prawda końcówka trochę nuży, a czasu zabrakło na pogłębienie relacji między bohaterami i dokładniejsze zarysowanie niektórych problemów (ale na coś takiego to już byłby potrzebny format serialu), ale nie zmienia to faktu, że Diuna jest świetnym widowiskiem.

  • Ładna komiksowa kreska, klimat filmów gangsterskich z lat 80. Fajnie się ogląda, mimo miejscami schematycznych rozwiązań.

  • Świetne kino wojenne. Zachwyca przede wszystkim zdjęciami i świetnym oddaniem klimatu I wojny światowej. Zrobione tak, jakby film był kręcony bez cięć - z jednej strony jest to ciekawy zabieg (ma się wrażenie wędrowania razem z bohaterami), ale z drugiej wprowadza czasem drobne dłużyzny.

  • Propagandówka godna Biura Propagandy KC PZPR. Jednowymiarowa hagiografia Gierka, który niczym rycerz walczy ze wszystkimi złymi tego świata: złymi bojarami, wojskowymi, Rosjanami, finansistami, ekonomistami (ci są najgorsi XD). Jednym ze scenarzystów jest skrajnie lewicowy felietonista, także obowiązkowo dostajemy przekaz propagandowy - kredyty zawsze spoko, a ekspertów ekonomicznych nie słuchać, bo są beee. Paździerz.

  • Bohaterowie filmu to grupa ludzi bez osobowości. W wielu momentach wygłaszają deklaratywne dialogi, a w decydujących chwilach, gdy przydałoby się choć słówko wyjaśnienia (żeby widz lepiej zrozumiał co się dzieje), milczą jak grób. W efekcie film jest niemiłosiernie nudny. Irytują również bezcelowe ujęcia "zza szkła". Docenić warto jedynie dekoracje i efekty specjalne, bo okręt wygląda wiarygodnie zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Średnio ocenia o 0.2 wyżej niż inni użytkownicy