• Ostatnia aktywność: 14 stycznia
 • Dołączył(a): 24 marca 2019

Ostatnio obejrzane

 • 8

  1 Sezon. Wow! zupełnie się tego nie spodziewałem! :D Serial, który włączyłem od niechcenia, do spania a okazał się tym czego pozornie nie potrzebowałem, a czego mi brakowało. Naprawdę potrafi rozbawić, świetnie wykorzystany motyw z odwróceniem stylu prowadzenia Dojo - w końcu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Naprawdę warto, nie tylko dla fanów Karate Kid.

 • 7

  Film w stylu "Pushera", czy też filmów Ritchiego, gdzie każdy problem zastępuje inny nowy problem a biednemu to zawsze wiatr w oczy. Nic odkrywczego, ale dobrze się oglądało. Pattinson znowu udowadnia, że jest bardzo dobrym aktorem.

 • 5

  Nie mogłem skupić się na filmie z racji tego, że niesamowicie irytowała mnie praca kamery i muzyka. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż było to celowe zagranie, ale jak dla mnie nie do zniesienia. No nie trafił, co poradzić.

 • 7

  Hugh Grant <3 Jakoś te dialogi mnie do końca nie przekonały, były trochę zbyt wymuszone. Ogólnie świetnie się bawiłem i czekam na następny film od Ritchiego, bez większej filozofii.

 • 7

  Końcowe 30 minut zdecydowanie wybija się ponad resztę filmu. Bardzo solidny, świetnie nakręcony z rewelacyjnym jak zawsze Phoenixem, ale zabrakło mi tu czegoś więcej, ot taka dobra odskocznia od innych "komiksowych" produkcji, których nie jestem jakimś szczególnym fanem. To co zdecydowało, że dałem 7 to zbyt trywialne i łopatologiczne, często wręcz irracjonalne przedstawienie powodów przez, które Joker stał się szalony. Mimo wszystko Ledger > Phoenix.

Najwyżej ocenione

 • 10

  Jeśli miałeś ok 10 lat i oglądałeś ten film w latach 90 to znalazłeś idealny sposób na wzbogacenie swojej psychiki o napady lęku i bezsenność :) Klasyk!

 • 10

  Zdecydowałem się ponownie obejrzeć Matrixa po wielu latach i moja ocena uległa zmianie z 8 na 10. To jak ten film po 20 latach dalej się trzyma to coś niesamowitego. Wiadomo znajdzie się trochę irracjonalnych momentów, ale jeżeli tworzy się tak wizjonerski film jak Matrix, to trzeba liczyć się z tym, że niekiedy nie wszystko będzie "po naszemu", inaczej straciłby swój cały urok. Pomysł i scenariusz to istny brylant, ale jeszcze zrealizować to w TAKI sposób - czapki z głów!

 • 10

  Weźmy pod uwagę fakt, że to 1973 rok. Przecież ten film w latach 70 to musiała być totalna jazda bez trzymanki, o czym w sumie informują różne źródła: "Ludzie podczas projekcji mdleli, wpadali w histerię a po seansie szli do kościoła" Wcale się nie dziwię :)

 • 10

  Coś cudownego. Te wszystkie ujęcia są niesamowite plus świetna muzyka. Nie oglądałem jeszcze nic lepszego w tej kategorii dlatego musi być 10.

 • 10

  Jeden z moich ulubionych filmów. Każdy kolejny seans sprawia niesłychaną radość, można odkryć nowe smaczki, przyjrzeć się historii z zupełnie innej perspektywy, docenić to jak wiele było przesłanek, których wcześniej nie zauważałem. Wciąga jak mało co, niby thriller, niby dramat a bawiłem się sto razy lepiej niż na Avengersach Wielu krytyków nie docenia tego dzieła, pewnie z racji tego, że nie jest to trudne kino i nie ma Bóg wie ilu ukrytych metafor, ja zapisuje to na plus. Muszyński - 4, żart.

Odrębnie ocenione

Najlepsze recenzje

 • 7

  Ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony mamy niesamowite audiowizualne doznania (łatwo mnie tym kupić), świetną pracę kamery, klimat, odważne łączenie gatunków (może nawet nieco zbyt odważne), perfekcyjną dbałość o detale oraz bardzo dobre elementy gore. Z drugiej, cała ta oprawa, poza paroma wyjątkami, nie angażuje w takim stopniu jak powinna - często się nudziłem. Każde zachowanie było w zbyt prosty sposób tłumaczone narkotykowym tripem - nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie.

 • 8

  Bardzo intrygujący pomysł. Film podzielony jest na różne etapy, gdzie tak naprawdę każdy z nich to zupełnie inny gatunek filmowy. Proporcje wymierzone są nadzwyczaj umiejętnie, dzięki czemu nie irytowałem się aż tak bardzo, podczas gdy akcja stawała się coraz bardziej chaotyczna i absurdalna. Jest to naprawdę dobry film, jednakże daleko mi do tych wszystkich zachwytów, chociażby ze względu na drugą połowę filmu, gdzie najwyraźniej trochę zaczęło brakować pomysłu.

 • 7

  To co miało być największym plusem okazało się największym minusem - obsada. Z jednej strony bardzo pasuje do koncepcji przemijania, z drugiej ciężko się patrzy na zmęczonych już aktorów a w szczególności na odmłodzonego De Niro (scena pod sklepem). Człapałem się przez większość seansu i dopiero zaczął mnie interesować w momencie zmiany narracji. Wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby ucięcie środkowej części filmu i skupienie się na pełniejszym ukazaniu konfrontacji z tym co nieuniknione.

 • 10

  Zdecydowałem się ponownie obejrzeć Matrixa po wielu latach i moja ocena uległa zmianie z 8 na 10. To jak ten film po 20 latach dalej się trzyma to coś niesamowitego. Wiadomo znajdzie się trochę irracjonalnych momentów, ale jeżeli tworzy się tak wizjonerski film jak Matrix, to trzeba liczyć się z tym, że niekiedy nie wszystko będzie "po naszemu", inaczej straciłby swój cały urok. Pomysł i scenariusz to istny brylant, ale jeszcze zrealizować to w TAKI sposób - czapki z głów!

 • 8

  O mamo! Cyberpunk pełną gębą! Świetny pomysł, sceny walk to istny majstersztyk, realizacja biorąc pod uwagę budżet to także coś wspaniałego do tego wszystko okraszone mega brutalnymi scenami - to jest to! No i bym zapomniał - Tom Hardy w roli głównej! ;) Oczywiście z całym szacunkiem dla Greena. Jedyny minus to długość, podczas seansu czas płynie tak szybko, że 95 minut to zdecydowanie za mało.

Średnio ocenia o 0.3 niżej niż inni użytkownicy