• Ostatnia aktywność: 10 września
 • Dołączył(a): 24 marca 2019

Ostatnio obejrzane

 • 6

  Zabrakło mi tej formy, klimatu, surrealizmu, szalonych ujęć z fantastycznej jedynki. Rodzinka nie jest już tak szalona jak w poprzedniej części, jednakże na pewno nie jest to zły film i warto go obejrzeć, chociażby dla sceny końcowej.

 • 8

  Nie był dla mnie paskudny, mroczny czy jakoś szczególnie psychodeliczny. Może to wynika z racji tego, że obejrzałem go dopiero po 17 latach. Ale na litość, jaka to jest forma! Coś niesamowitego! Dawno nie widziałem tak klimatycznego horroru. Po 17 latach dalej wygląda bardzo świeżo, co w horrorach jest mało spotykane. Rob chapeau bas!

 • 6

  Jak nie przepadam za "Lśnieniem" tak i z tym dziełem jest mi niezbyt po drodze. Zbyt szybko przeskakuje pomiędzy różnymi wątkami. Mimo, że jest zdecydowanie za długi to i tak przez to, że jest podzielony na trzy części, akcja nie angażuje w takim stopniu jak powinna. Myślę, że zbyt szybko "wyparowali", przez co nie czuć było żadnego zagrożenia. Głównym bohaterom wszystko przychodziło zbyt łatwo. Podsumowując i tak bardzo cenię Flanagana.

 • 8.5

  Bardzo przyjemne i lekkie kino! Intryga nie jest może zbyt wyszukana, ale wszystkie mechanizmy działają naprawdę perfekcyjnie. Świetne aktorstwo, wyśmienity Craig, wszystko podane z jajem i w odpowiednim tempie. Film do którego na pewno jeszcze nie raz wrócę.

 • 9

  Niesamowity dokument sportowy! Aż chciałoby się wrócić do tych czasów i obejrzeć ponownie w akcji jedną z najbardziej kultowych drużyn w historii sportu. Cudowne lata 90. Wielkie dzięki dla ekipy, która postanowiła ich nagrywać.

Najwyżej ocenione

 • 10

  Jeśli miałeś ok 10 lat i oglądałeś ten film w latach 90 to znalazłeś idealny sposób na wzbogacenie swojej psychiki o napady lęku i bezsenność :) Klasyk!

 • 10

  Zdecydowałem się ponownie obejrzeć Matrixa po wielu latach i moja ocena uległa zmianie z 8 na 10. To jak ten film po 20 latach dalej się trzyma to coś niesamowitego. Wiadomo znajdzie się trochę irracjonalnych momentów, ale jeżeli tworzy się tak wizjonerski film jak Matrix, to trzeba liczyć się z tym, że niekiedy nie wszystko będzie "po naszemu", inaczej straciłby swój cały urok. Pomysł i scenariusz to istny brylant, ale jeszcze zrealizować to w TAKI sposób - czapki z głów!

 • 10

  Weźmy pod uwagę fakt, że to 1973 rok. Przecież ten film w latach 70 to musiała być totalna jazda bez trzymanki, o czym w sumie informują różne źródła: "Ludzie podczas projekcji mdleli, wpadali w histerię a po seansie szli do kościoła" Wcale się nie dziwię :)

 • 10

  Coś cudownego. Te wszystkie ujęcia są niesamowite plus świetna muzyka. Nie oglądałem jeszcze nic lepszego w tej kategorii dlatego musi być 10.

 • 10

  Jeden z moich ulubionych filmów. Każdy kolejny seans sprawia niesłychaną radość, można odkryć nowe smaczki, przyjrzeć się historii z zupełnie innej perspektywy, docenić to jak wiele było przesłanek, których wcześniej nie zauważałem. Wciąga jak mało co, niby thriller, niby dramat a bawiłem się sto razy lepiej niż na Avengersach Wielu krytyków nie docenia tego dzieła, pewnie z racji tego, że nie jest to trudne kino i nie ma Bóg wie ilu ukrytych metafor, ja zapisuje to na plus. Muszyński - 4, żart.

Odrębnie ocenione

Najlepsze recenzje

 • 7

  Ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony mamy niesamowite audiowizualne doznania (łatwo mnie tym kupić), świetną pracę kamery, klimat, odważne łączenie gatunków (może nawet nieco zbyt odważne), perfekcyjną dbałość o detale oraz bardzo dobre elementy gore. Z drugiej, cała ta oprawa, poza paroma wyjątkami, nie angażuje w takim stopniu jak powinna - często się nudziłem. Każde zachowanie było w zbyt prosty sposób tłumaczone narkotykowym tripem - nie satysfakcjonuje mnie takie rozwiązanie.

 • 8

  Bardzo intrygujący pomysł. Film podzielony jest na różne etapy, gdzie tak naprawdę każdy z nich to zupełnie inny gatunek filmowy. Proporcje wymierzone są nadzwyczaj umiejętnie, dzięki czemu nie irytowałem się aż tak bardzo, podczas gdy akcja stawała się coraz bardziej chaotyczna i absurdalna. Jest to naprawdę dobry film, jednakże daleko mi do tych wszystkich zachwytów, chociażby ze względu na drugą połowę filmu, gdzie najwyraźniej trochę zaczęło brakować pomysłu.

 • 7

  To co miało być największym plusem okazało się największym minusem - obsada. Z jednej strony bardzo pasuje do koncepcji przemijania, z drugiej ciężko się patrzy na zmęczonych już aktorów a w szczególności na odmłodzonego De Niro (scena pod sklepem). Człapałem się przez większość seansu i dopiero zaczął mnie interesować w momencie zmiany narracji. Wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby ucięcie środkowej części filmu i skupienie się na pełniejszym ukazaniu konfrontacji z tym co nieuniknione.

 • 10

  Zdecydowałem się ponownie obejrzeć Matrixa po wielu latach i moja ocena uległa zmianie z 8 na 10. To jak ten film po 20 latach dalej się trzyma to coś niesamowitego. Wiadomo znajdzie się trochę irracjonalnych momentów, ale jeżeli tworzy się tak wizjonerski film jak Matrix, to trzeba liczyć się z tym, że niekiedy nie wszystko będzie "po naszemu", inaczej straciłby swój cały urok. Pomysł i scenariusz to istny brylant, ale jeszcze zrealizować to w TAKI sposób - czapki z głów!

 • 8

  O mamo! Cyberpunk pełną gębą! Świetny pomysł, sceny walk to istny majstersztyk, realizacja biorąc pod uwagę budżet to także coś wspaniałego do tego wszystko okraszone mega brutalnymi scenami - to jest to! No i bym zapomniał - Tom Hardy w roli głównej! ;) Oczywiście z całym szacunkiem dla Greena. Jedyny minus to długość, podczas seansu czas płynie tak szybko, że 95 minut to zdecydowanie za mało.

Średnio ocenia o 0.3 niżej niż inni użytkownicy