Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź

Mord podczas nudnego przyjęcia

1982 Film
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Pewna osiemnastolatka zostaje sama w domu i postanawia urządzić małą imprezę dla koleżanek, wśród których jest nowa sąsiadka. Ponieważ wśród dziewczyn dochodzi do małego spięcia o to, że jest ona lepszą koszykarką, dziewczyna postanawia zostać w domu. Tymczasem z więzienia ucieka pięciokrotny morderca, który postanawia urządzić sobie polowanie na niczego nie podejrzewające nastolatki i tylko odtrącona dziewczyna z naprzeciwka może uratować imprezowiczki.

  • 6.5

    Nie jest filmem zaangażowanym politycznie. Przeciwnie: zamiast wikłać widza w swoją ideologię, Jones i Brown postawiły na dobrze znaną, slasherową narrację. Ich projekt to na równi hymn opiewający kobiecą siłę oraz kolejny teen horror, w którym nieodpowiedzialne dzieciaki mierzą się z niezrównoważonym mordercą. Wszystko jest możliwe: quasi-matriarchalne zrywy w podgatunku slashera też.

  • Film interesujący z kilku powodów. Po pierwsze, został napisany i wyreżyserowany przez kobiety, nie brakuje więc feministycznej symboliki i zwrotów akcji, które nieco stawiają na głowie w większości mizoginistyczne slashery. Po drugie, w ostatecznej wersji zostało sporo czarnego humoru, jest więc kilka naprawdę błyskotliwych scen, jak np. ta z lodówką i ciałem jednej z dziewczyn, czy dostawcą pizzy. Dialogi są naturalne, a aktorki wyraźnie dobrze się bawią na planie.

Wyświetlasz wyniki bez 2 duplikatów. Wyświetl wszystkie wyniki