Blog

 • Dodajemy panele administracyjne dla krytyków i źródeł

  Dzisiaj wprowadzamy panele administracyjne dla krytyków i źródeł. Każdy krytyk może uzyskać dostęp do panelu administracyjnego swojego profilu krytyka. Umożliwia to dostęp do dodatkowych funkcji, przede wszystkim możliwe jest dodawanie recenzji.

  Możliwe jest też uzyskanie dostępu do panelu administracyjnego źródła. Umożliwia to dostęp do dodatkowych funkcji, przede wszystkim możliwe jest dodawanie recenzji dla całego źródła.

  Jak uzyskać dostęp do panelu krytyka
  1. Dostęp do panelu krytyka może uzyskać tylko sam krytyk.
  2. Potrzebne jest konto użytkownika, dla którego dodamy uprawnienia.
  3. Prosimy przesłać do nas wiadomość (e-mail, Facebook, Twitter) zawierającą nazwę użytkownika w serwisie oraz nazwę krytyka, dla którego ma być udostępniony panel. Wiadomość powinna umożliwić identyfikację osoby, dlatego najlepiej wysłać ją z oficjalnego e-maila, konta na Facebooku lub Twitterze.

  Jak uzyskać dostęp do panelu źródła
  1. Dostęp do panelu źródła może uzyskać tylko osoba związana ze źródłem (np. redaktor, webmaster).
  2. Potrzebne jest konto użytkownika, dla którego dodamy uprawnienia.
  3. Prosimy przesłać do nas wiadomość (e-mail, Facebook, Twitter) zawierającą nazwę użytkownika w serwisie oraz nazwę źródła, dla którego ma być udostępniony panel. Wiadomość powinna umożliwić identyfikację osoby, dlatego najlepiej wysłać ją z oficjalnego e-maila, konta na Facebooku lub Twitterze.

  Jednym z najważniejszych celów serwisu jest agregowanie wszystkich recenzji. Dostęp do panelu umożliwia dodawanie archiwalnych i bieżących (zostaną dodane szybciej) recenzji krytyka lub źródła. Możliwe jest dodawanie recenzji bez względu na datę jej publikacji. Możliwe jest dodawanie recenzji dla filmów, których nie ma jeszcze w bazie (można dodać film podczas dodawania recenzji).

  Dzisiejsze nowości nie zmieniają tego, że regularnie sprawdzamy źródła w poszukiwaniu nowych recenzji. Przy okazji tej zmiany znacznie zwiększyliśmy limity na liczbę obserwowanych filmów, krytyków i źródeł. Wprowadziliśmy też kilka niedużych zmian wizualnych w serwisie.

  W przypadku pytań lub uwag chętnie odpowiemy.

 • Aktualizacja wymagań dla źródeł i recenzji

  Podnieśliśmy i sprecyzowaliśmy wymagania dla źródeł i recenzji. Wymagania nadal nie są bardzo wysokie, a na celu mają lepsze ustalenie dopuszczalnego minimum.

  Dla źródła: publikowane przez źródło recenzje powinny teraz zawierać średnio co najmniej 250 słów. Wcześniej było to 200 słów.
  Dla recenzji: teraz dodajemy tylko recenzje zawierające co najmniej 200 słów. Wcześniej dodawaliśmy też krótsze teksty.

 • Dodajemy recenzje dla wszystkich filmów

  Wprowadzamy ważną zmianę, wręcz rewolucyjną. Od dzisiaj dodajemy recenzje dla wszystkich filmów! Dotychczas dodawaliśmy recenzje tylko dla filmów z premierą przynajmniej w 2016 roku. Dzisiaj znosimy ten limit!

  Zmiana ta ma dwa etapy. Pierwszy etap to rozpoczęcie dodawania nowych recenzji dla wszystkich filmów. Drugi etap to dodanie archiwalnych recenzji. Pierwszy etap realizujemy dzisiaj, a drugi etap planujemy rozpocząć już na początku przyszłego roku. Są to tysiące archiwalnych recenzji, ale chcemy to zrobić. Poinformujemy Was o postępach, a od dzisiaj możecie sprawdzać wszystkie nowe recenzje krytyków i źródeł, bez względu na rok filmu.

 • Szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia

  Wszystkim naszym użytkownikom, a także krytykom, recenzentom, blogerom oraz wszystkim innym miłośnikom filmów, życzymy szczęśliwych, spokojnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia.

 • Trzy nowe źródła

  W tym tygodniu dołączyliśmy kolejne serwisy do źródeł recenzji filmowych.

  Nowe źródła:

  Wiekdwudziesty.pl (recenzje z dużą wiedzą historyczną)
  his name is death (liczne recenzje horrorów)
  35mm (nowy serwis filmowy)

 • Rejestracja kont użytkowników i nowe funkcje

  Wprowadzamy kolejne nowości na stronie. Od dzisiaj można założyć konto użytkownika! Zarejestrowany użytkownik ma dostęp do nowych funkcji. Dzisiejsza zmiana jest też bazą dla kolejnych planowanych nowości dla użytkowników.

  Jakie możliwości daje założenie konta?

  1. Obserwowanie krytyków i źródeł.

  Pomysł tego serwisu polega na gromadzeniu recenzji z różnorodnych źródeł. Dodajemy recenzje z największych serwisów, ale też z tych mniejszych, żeby wachlarz opinii był jak najszerszy. Dzisiaj dodajemy dla każdego użytkownika możliwość wybrania własnych obserwowanych krytyków i źródeł.

  Obserwowanie krytyków i źródeł daje kilka nowych możliwości:

  • Na stronie filmu, obok wyników ogólnych, można zobaczyć wyniki obliczone tylko na podstawie obserwowanych krytyków i źródeł.
  • Na stronie recenzji, obok wszystkich recenzji, można zobaczyć recenzje wszystkich obserwowanych krytyków i źródeł.
  • Lista obserwowanych krytyków i źródeł jest zawsze pod ręką.

  Żeby zacząć obserwować wystarczy wejść na listę krytyków lub listę źródeł i dokonać wyboru. Można też zacząć obserwować ze strony wybranego krytyka lub źródła.

  2. Obserwowanie filmów.

  Można też obserwować filmy. Obserwowanie filmów daje obecnie dwie możliwości:

  • Na stronie recenzji, obok wszystkich recenzji, można zobaczyć recenzje wszystkich obserwowanych filmów.
  • Lista obserwowanych filmów jest zawsze pod ręką.

  Żeby zacząć obserwować wystarczy wejść na dowolną listę filmów i dokonać wyboru. Można też zacząć obserwować ze strony wybranego filmu.

 • Cztery nowe źródła

  W ostatnich dniach dodaliśmy kolejne cztery nowe źródła.

  Dołączyli:
  Czas Kultury
  Off Camera
  Planeta Kina
  Filmożercy

  Dziękujemy za zainteresowanie projektem!

 • Nowe źródła

  W ostatnich dniach dodaliśmy kolejne nowe źródła! Dla każdego źródła dodaliśmy też wszystkie możliwe archiwalne recenzje.

  Dołączyli:
  Wchłonięty przez Orient
  EKRANy
  Bartłomiej Paszylk
  Magivanga
  Se Točí
  Bliskofilmu
  Alien Hive

  Dziękujemy za chęć dołączenia do projektu oraz oficjalnie Was tym wpisem witamy!

 • Nowe źródła recenzji poszukiwane

  Już niedługo planujemy wprowadzenie wideo-recenzji i dodanie źródeł, które publikują recenzje w tym formacie. Jednak jeszcze przed tą zmianą, chcemy zrobić kolejną dużą aktualizację źródeł tekstowych.

  Jeżeli znacie źródła recenzji filmowych, których nie ma jeszcze w serwisie, to bardzo prosimy o zgłaszanie ich do nas. Agregujemy recenzje z serwisów filmowych, ale także z blogów.

  Jeżeli publikujesz swoje recenzje w internecie, ale nie ma ich jeszcze w serwisie, to koniecznie skontaktuj się z nami.

  Pisać do nas można na dowolną formę kontaktu.

  Z góry dziękujemy za zgłoszenia!

 • Nowa wersja serwisu

  Z radością informujemy, że dzisiaj została wgrana nowa wersja serwisu! Sporo większych i mniejszych zmian w wyglądzie, ale także zmiany funkcjonalne i usprawnienia techniczne.

  Lista zmian funkcjonalnych:

  • Widoczna pozycja filmu we wszystkich rankingach. Wcześniej na stronie filmu widoczna była pozycja tylko w rankingu najlepszych. Teraz pozycja widoczna jest we wszystkich rankingach, pod warunkiem, że jest to przynajmniej 100 miejsce.
  • Nowa lista filmów w prawej kolumnie - "aktywne". Są to filmy, które w ostatnich dniach zdobyły najwięcej recenzji. Jest to swojego rodzaju miernik, informujący o tym, które filmy są aktualnie popularne wśród recenzentów.
  • Etykiety dla filmów. Pierwsze etykiety to: "Premiera" (kinowa premiera w ciągu ostatnich 7 dni), "Polska" (wyróżnienie polskich filmów) oraz "Popularny" (dla filmów z dużą liczbą recenzji).
  • W bazie filmów dodaliśmy możliwość filtrowania filmów po konkretnych ocenach.
  • Awatary źródeł.
  • Awatary krytyków. Zdjęcie możemy dodać tylko na osobiste życzenie danej osoby. Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć (najlepiej min. 200 x 200), które umieścimy jako awatar. Zdjęcie można później zmienić.
  • "Ostatnia aktywność" filmu, krytyka i źródła. Na każdej z tych stron pojawiła się data ostatniej aktywności, która informuje o tym kiedy została dodana ostatnia recenzja.
  • Filtrowanie recenzji po ocenach. Na stronach filmów, krytyków i źródeł można teraz filtrować recenzje po ocenach. Służy do tego nowe rozwijane menu. Można też kliknąć w pozycję na wykresie ocen.
  • Nowy rodzaj sortowania recenzji - "odrębność". Recenzje na stronach krytyków i źródeł można teraz sortować po stopniu odrębności, tzn. po największej różnicy do średniej oceny filmu.
  • Nowa informacja statystyczna "poziom ocen" na stronach krytyków i źródeł. Informuje ona jaki procent wystawionych ocen jest wyższy, niższy oraz taki sam, w porównaniu do średnich ocen innych krytyków lub źródeł.

  Zachęcamy do sprawdzenia i korzystania!