Serwis w nowej odsłonie

Wpis
 • Rodzaj: Serwis
 • Dodany: 22 września 2018 (4 mies. temu)

Prezentujemy nową wersję serwisu! Dużo nowości funkcjonalnych, ale też zmian wizualnych, w tym dla urządzeń mobilnych. Poniżej lista najważniejszych zmian.

Listy

Dodajemy możliwość tworzenia list filmów. Każdy zalogowany użytkownik może tworzyć dowolne listy filmów. Można ustawić awatar i opis listy oraz ustalić dowolną kolejność filmów. Można też obserwować listy i przeglądać je na wiele sposobów. Istotną cechą list jest możliwość zobaczenia recenzji dla filmów z listy. Jest to metoda na śledzenie nowych recenzji dla grupy filmów np. z festiwalu. Zachęcamy do tworzenia list i sprawdzenia ich możliwości.

Wyróżnienie uznanych filmów

Wprowadzamy wyróżnienie dla filmów, które osiągnęły bardzo dobry wynik (średnia ocena >= 7.5) na podstawie wielu recenzji (co najmniej 20 recenzji). Wyróżnienie ułatwia rozpoznanie (zielone tło oceny) i znalezienie filmów, które zostały bardzo dobrze ocenione przez wielu krytyków. Te filmy trzeba zobaczyć! Zobacz listę wszystkich uznanych filmów.

Ostatnio odwiedzone filmy

W prawej kolumnie dodaliśmy listę ostatnio odwiedzonych filmów. Lista umożliwia szybki dostęp do filmów, które ostatnio przeglądaliśmy. Funkcja jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Wideorecenzje

Wprowadzamy wideorecenzje. Oprócz możliwości dodawania wideorecenzji dla istniejących już w serwisie źródeł, które dodatkowo publikują widoerecenzje, możliwe jest dodawanie nowych źródeł (np. kanałów na YouTube), publikujących tylko wideorecenzje.

Ciemny motyw

Stworzyliśmy ciemny motyw, który ułatwia korzystanie z serwisu w nocy. Powinien sprawdzić się w warunkach sprzyjających oglądaniu filmów. Jeżeli podoba Wam się ten styl, możecie oczywiście ustawić go na stałe. Zalogowani użytkownicy mogą włączyć ciemny motyw dla swojego konta w rozwijanym menu użytkownika. Niezalogowani użytkownicy mogą włączyć ciemny motyw dla obecnej przeglądarki na dole strony.

Recenzje użytkowników

Każdy użytkownik serwisu może dodać do filmu minirecenzję wraz z oceną. Recenzje użytkowników są niezależne od recenzji krytyków i tworzą osobne wyniki na osobnej liście. System recenzji użytkowników zbudowany został na podobnych zasadach co recenzje krytyków: mamy jawność recenzji, wykres ocen i statystyki. Do tego filtry i sortowania oraz profile użytkowników. Dobre recenzje można nagrodzić polubieniem, a ciekawych użytkowników obserwować. Dodatkowo na osobnej karcie, podobnie jak dla obserwowanych krytyków, obliczana jest średnia ocena tylko dla recenzji obserwowanych użytkowników.

HTTPS

Cały serwis działa teraz na bezpiecznym szyfrowanym protokole HTTPS.

Logowanie i rejestracja przez Facebooka

Możliwa jest teraz szybka rejestracja nowego konta oraz błyskawiczne logowanie przez konto na Facebooku. Możliwe jest również połączenie swojego konta z kontem na Facebooku z poziomu ustawień konta (zakładka "Połączone konta").

Więcej informacji o filmach

Dodajemy listy aktorów oraz zwiastuny do filmów. Zwiastuny można zobaczyć na stronach filmów, ale są też dostępne na listach filmów.

Więcej informacji o użytkownikach

Możliwe jest ustawienie awatara (zakładka "Awatar") oraz płci, daty urodzenia i opisu w ustawieniach konta. Dodaliśmy też ustawienia prywatności (zakładka "Prywatność"), dzięki czemu można kontrolować widoczność tych informacji.

Newsletter z podsumowaniem tygodnia

W ustawieniach konta można włączyć newsletter z podsumowaniem premier tygodnia.

Powiadomienia

Stworzyliśmy system powiadomień. Powiadomienie pojawi się gdy:

 • Zostanie dodana recenzja dla obserwowanego filmu.
 • Zostanie dodana recenzja napisana przez obserwowanego krytyka lub przez obserwowane źródło.
 • Zostanie dodana recenzja użytkownika dla obserwowanego filmu.
 • Zostanie dodana recenzja użytkownika napisana przez obserwowanego użytkownika.
 • Ktoś zacznie obserwować Twój profil krytyka.
 • Ktoś zacznie obserwować Twój profil źródła.
 • Ktoś zacznie Cię obserwować.
 • Ktoś zacznie obserwować Twoją listę.
 • Ktoś polubi Twoją recenzję użytkownika.
 • Zostanie dodany film do obserwowanej listy.

Rankingi krytyków, źródeł i użytkowników

Dodajemy rankingi dla krytyków, źródeł i użytkowników. Stworzone zostały dwa podstawowe rodzaje rankingów. Pierwszy to ranking popularności, dla którego kryterium jest liczba obserwujących użytkowników. Drugi to ranking aktywności, dla którego kryterium jest liczba dodanych recenzji. Miejsce w rankingach jest widoczne na stronie krytyka, źródła i użytkownika (pod warunkiem, że jest to co najmniej 100 miejsce). Użytkownicy mają dodatkowy trzeci ranking, którego kryterium jest suma polubień dodanych recenzji.

Dynamiczne listy recenzji

Listy recenzji na stronie filmu, krytyka, źródła i użytkownika są teraz dynamiczne. Ustawienie filtru lub sortowania nie przeładowuje całej strony, a jedynie same wyniki.

Listy "Chcę zobaczyć" i "nie interesuje mnie"

Można dodawać filmy do list "chcę zobaczyć" i "nie interesuje mnie". Funkcja jest dostępna dla zalogowanych użytkowników.

Rozbudowane profile

Strony filmów, krytyków i źródeł zostały mocno rozbudowane i podzielone na podstrony. Na wszystkich profilach możecie zobaczyć obserwujących użytkowników. Na profilach krytyków możecie dodatkowo sprawdzić dokładną listę źródeł, dla których krytyk napisał recenzje (razem z liczbami recenzji i procentowym udziałem). Analogiczna lista jest w profilach źródeł. Na stronach filmów możecie sprawdzić, do jakich list został dodany film. Dodane zostały profile użytkowników i list. Profile krytyków, źródeł i użytkowników na głównej stronie mają przegląd najważniejszych informacji. Zobaczyć tam można m.in. procentowy rozkład recenzowanych gatunków i krajów (kliknięcie w liczbę przenosi na listę recenzji z wybranym filtrem). Pojawiła się też nowa informacja statystyczna: stopień odrębności. Stopień odrębności informuje jak średnio różnią się oceny recenzenta od ocen innych recenzentów.

Nowe filtry i sortowania

Dodaliśmy wiele nowych opcji filtrowania i sortowania niemal dla wszystkich list. Szczególnie rozbudowane zostały możliwości filtrowania list filmów i recenzji. Wybrane zmiany w tym obszarze:

 • Dodanie filtrów gatunku i kraju filmu dla rankingów.
 • Dodanie filtrów gatunku, kraju i oceny filmu dla "nowości" i "zapowiedzi".
 • Dodanie filtrów gatunku, kraju, roku i długości filmu dla list recenzji w profilach. Możliwe jest także wyszukiwanie recenzji po tytule filmu lub nazwie krytyka i źródła. Po zastosowaniu filtrów pojawia się liczba znalezionych recenzji oraz średnia ocena obliczona tylko dla recenzji objętych filtrem. Na podstawie filtrów dynamicznie aktualizuje się wykres ocen, a wszystko to działa bez przeładowania strony.

Inne usprawnienia

 • Jawne połączenie konta użytkownika z profilem krytyka. Gdy konto jest połączone (przypominamy że każdy krytyk może połączyć swoje konto użytkownika z profilem krytyka), to pojawia się link, który umożliwia przejście z profilu krytyka na profil użytkownika i na odwrót.
 • Zmieniliśmy sposób wyboru filmu przy dodawaniu recenzji. Wcześniej była to lista filmów, teraz jest to pole z możliwością wyszukiwania filmów.
 • Większe znaczenie obserwowanych. Obserwowanie krytyków, źródeł, użytkowników i list wpływa na ich popularność. Widoczne są także liczby i listy obserwujących. Również powiadomienia oparte są na obserwowanych. Warto więc obserwować to co nas interesuje.
Lista wszystkich wpisów