Nowa wersja serwisu! Listy, wideorecenzje, recenzje użytkowników, powiadomienia i wiele więcej. Sprawdź

Rozwiązujemy problem duplikatów recenzji

Wpis
  • Rodzaj: Serwis
  • Dodany: 22 lutego 2018

Wprowadzamy dzisiaj dość istotne zmiany, które rozwiązują problem duplikatów recenzji.

Dotychczas jeden krytyk mógł mieć w serwisie tylko jedną recenzję dla danego filmu. Nie było duplikatów. Dzisiaj wprowadzamy zmiany, które znoszą to ograniczenie i dodajemy teraz recenzje bez względu na to, czy recenzja danego filmu i krytyka pojawiła się już w innych źródłach. Można powiedzieć, że źródła stają się niezależne od innych źródeł. Dodajemy też duplikaty w obrębie jednego źródła (np. inna recenzja festiwalowa i kinowa).

Zmiany rozwiązują ważny problem. Gdy krytyk doda recenzję filmu do kilku źródeł (jest to dość częsta sytuacja), to teraz odpowiednie recenzje będą widoczne w każdym z tych źródeł zgodnie z rzeczywistością. Wcześniej recenzja była widoczna tylko w jednym źródle, a pozostałe recenzje z innych źródeł nie były w ogóle dodawane do serwisu. Problem był również widoczny gdy obserwowaliśmy takie źródło, bo wtedy brak duplikatów recenzji był odczuwalny np. w spersonalizowanych wyników filmów.

Domyślnie na jednej liście i w wynikach duplikaty nie są widoczne, ale można je pokazać na życzenie. Gdy istnieją duplikaty, to na dole listy recenzji pojawia się odpowiednia informacja. Algorytm serwisu sam ustala duplikaty.

Od dzisiaj dodajemy recenzje zgodnie z tym systemem, a wraz z uzupełnianiem archiwalnych recenzji dodamy też duplikaty.

Lista wszystkich wpisów

Aktywne