Recenzje filmowe

Ocena Film Recenzja Krytyk
7.0
Chocolat (2016) Nie ma w filmie żadnego słabego występu - wszyscy przyciągają wzrok i każdy bohater jest jakiś. Dzięki temu film jest emocjonalnie angażujący.
Pełna recenzja 7/10
Katarzyna Koczułap, naEKRANIE
?
Chocolat (2016) Filmowy partner czarnoskórej gwiazdy pogłębia całą tę opowieść o przewrotnym, komicznym i tragicznym losie człowieka.
Pełna recenzja
Maciej Kędziak, Onet
8.3
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Fantastyczny kostium produkcji nie przeszkadza Spielbergowi łączyć świata snów i marzeń z ważkimi obserwacjami na temat ludzkiej natury. Reżyser miesza je delikatnie, z niewymuszonym urokiem, ale bez naiwności.
Pełna recenzja 5/6
Anna Tatarska, Co Jest Grane 24
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Nie proponuje wystarczającego poziomu humoru, nie wciąga swoją historią, a jego efektowności bliżej do kiczowatego, kolorowego efekciarstwa. Wydaje się, że na ten pokraczny twór nie nabiorą się nawet dzieci.
Pełna recenzja
Michał Piepiórka, Bliżej Ekranu
5.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Jednowątkowa fabuła nie zachwyca, ale wciąga do magicznej krainy, gdzie współpraca i wzajemne zaufanie stają się podstawą budowanej historii.
Pełna recenzja 5/10
Małgorzata Czop, Movieway
7.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Dowód na to, że Steven Spielberg jest w formie, a polski dubbing ma się coraz lepiej.
Pełna recenzja 7/10
Artur Zaborski, Interia
7.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Zdaje egzamin na poziomie podstawowym, co nie znaczy że na tym najniższym i najłatwiejszym, a z pewnością spełnia warunki koniecznie istnienia animacji, które niektórzy już pomijają.
Pełna recenzja 7/10
Bernadetta Trusewicz, FDB
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Magiczna podróż w dziecięcy świat przygód i dlatego właśnie koniecznie trzeba go zobaczyć.
Pełna recenzja
Marta Jakubek, Gildia Filmu
6.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Dzieci w wieku 7-11 lat będą jednak zachwycone "BFG: Bardzo Fajnym Gigantem", dla całej reszty to będzie dobra, choć zepsuta na sam koniec rozrywka.
Pełna recenzja 6/10
Radosław Krajewski, WhatNext
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Lekki, przyjemny i z groteskowym humorem - myślę, że dzieci mogą się na nim dobrze bawić.
Pełna recenzja
Iwona Pacholec, Wizerunek Kobiety
6.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Jeśli chcesz sobie wypełnić dwie godziny życia świetnym filmem, o którym zapomnisz następnego ranka, obejrzyj BFG: Bardzo Fajnego Giganta.
Pełna recenzja 6/10
Miłosz Drewniak, Film.org.pl
6.7
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Nie ma jednak pewności, czy dorośli widzowie dadzą się przekonać, że "BFG" to "E.T." naszych czasów. Może tym razem scenariusz nie dawał aż takich możliwości.
Pełna recenzja 4/6
Zdzisław Pietrasik, Polityka
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Idealny dla dzieciaków, co nie znaczy, że starszy widz nie ma tu czego szukać.
Pełna recenzja
Przemysław Dobrzyński, Spider's Web
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Wyobraźnia Roalda Dahla połączona z reżyserskim talentem Stevena Spielberga - to musiało się udać.
Pełna recenzja
Jakub Demiańczuk, Dziennik.pl
6.7
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Dla tych, którzy znajdą w sobie odrobinę dziecka, BFG będzie bardzo przyjemną podróżą do krainy fantazji, gdzie przyjaźń jest możliwa między najbardziej niemożliwymi partnerami.
Pełna recenzja 67/100
Radek Folta, Movies Room
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Warto zobaczyć ten barwny, oniryczny spektakl o naturze przyjaźni, choćby nawet był to przyjaciel zmyślony, radzeniu sobie z samotnością i znajdywaniu swego miejsca w świecie.
Pełna recenzja
Joanna Kułakowska, gram.pl
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Sympatyczny "BFG" to nie jest jednak coś, do czego trzeba było angażować aż takiego reżyserskiego giganta. Chyba że Spielberg akurat potrzebował chwili relaksu na planie dowcipnej bajki.
Pełna recenzja
Jacek Szczerba, Wyborcza.pl
6.7
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Serdeczna, podszyta nutą smutku, opowieść dla młodych widzów wyreżyserowana ręką mistrza.
Pełna recenzja 4/6
Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki
7.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Bardzo fajny film o gigancie, który porywa sny.
Pełna recenzja 7/10
Łukasz Knap, WP
6.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Fajny, momentami nawet bardzo fajny. Zabrakło jednak sporo do tego, aby obraz stał się gigantem.
Pełna recenzja 3/5
Robert Skowroński, Antyradio.pl
5.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Wizualnie piękne, a scenariuszowo nużące. Szkoda, bo mogło być lepiej i finalnie trochę nudny ten gigant.
Pełna recenzja 5/10
Krzysztof Połaski, Telemagazyn
4.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Jest pięknie zaanimowany i wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, treść jednak jest dużo słabsza od formy.
Pełna recenzja 4/10
Katarzyna Koczułap, naEKRANIE
?
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Bardzo fajne kino.
Pełna recenzja
Artur Cichmiński, Onet
7.0
BFG: Bardzo Fajny Gigant (2016) Pozorna nieefektowność "BFG" na pewno nie pomoże w dystrybucji, ale zapewniam, że na tym gigancie dzieciaki będą bawić się doskonale. I jeśli filmowi brakuje trochę do wielkości, to tylko przez bezpieczną grę samego Spielberga i brak wyraźnej, autorskiej sygnatury.
Pełna recenzja 7/10
Michał Walkiewicz, Filmweb
5.0
Agent i pół (2016) Mimo wszystkich niedoskonałości, jest poprawną rozrywką. Bez wygórowanych oczekiwań można odnaleźć kilka dobrych scen i ciekawych inscenizacji.
Pełna recenzja 5/10
Małgorzata Czop, FDB
6.0
Agent i pół (2016) Lekka komedyjka na upalne dni lata, podczas których żar słońca dosłownie przypieka nam szare komórki, tak więc nie zwracamy uwagi na szczegóły, a tym bardziej nie jesteśmy w stanie skupić naszej uwagi na wymagających myślenia produkcjach.
Pełna recenzja 6/10
Bartosz Kęprowski, Altao.pl
5.0
Agent i pół (2016) Dla osób szukającym w kinie chwili relaksu i zapomnienia seans może się okazać satysfakcjonujący, ale już oddani miłośnicy Harta i Johnsona wiedzą, że można z nich wydobyć więcej.
Pełna recenzja 5/10
Dorota Kostrzewa, Filmweb
?
Agent i pół (2016) Jeśli lubicie tego typu filmy i podobali wam się Ryan Gosling i Russell Crowe w "Nice Guys. Równych gościach" Shane'a Blacka, możecie spokojnie wybrać się na film Thurbera.
Pełna recenzja
Darek Kuźma, Onet
6.0
Agent i pół (2016) Bez kuchennej rewolucji, z wieloma potknięciami po drodze, ale całkiem smacznie.
Pełna recenzja 6/10
Michał Bajerski, naEKRANIE
5.0
Iluzja 2 (2016) Mimo braku oryginalności poprzednika potrafi jednak zainteresować efektownie wykonanymi sztuczkami. Również aktorzy mimo powtarzania tych samych ról wzbudzają ciekawość, a poziom ich zespolenia z postacią wzrósł jeszcze bardziej w porównaniu z jedynką.
Pełna recenzja 5/10
Marcin Stasiowski, blog filmowy
8.0
Iluzja 2 (2016) Nie zawodzi oczekiwań, stanowiąc pierwszorzędną rozrywkę nie tylko dla fanów Iluzji, ale też dla tych, którzy tę część obejrzą jako pierwszą.
Pełna recenzja 8/10
Martyna Halbiniak, Nie Tylko Gry
7.0
Hel (2015) Nie wszystko jest tutaj idealne, pojawiają się małe błędy scenograficzne, ale to bez znaczenia, gdy nawet kilka dni po seansie wciąż się myśli się o filmie i najchętniej wróciłoby się do niego jeszcze raz.
Pełna recenzja 7/10
Krzysztof Połaski, Telemagazyn
?
Zjednoczone stany miłości (2016) Paradoksalnie, ten film o czasach nazywanych wolnościową transformacją mówi o nowej niewoli, o miłosnej konspiracji, o bezradności wobec tłumionych uczuć. Ten aspekt filmu wydaje się najbardziej interesujący.
Pełna recenzja
Tadeusz Sobolewski, Wyborcza.pl
8.3
Wróble (2015) Proste dialogi, pozornie oczywiste sytuacje budują niesamowite napięcie.
Pełna recenzja 5/6
Janusz Wróblewski, Polityka
6.7
Noc w Ville-Marie (2015) Wszystko tu jest poważne, dojrzałe, pogłębione, a jednocześnie wydaje się wyjęte i złożone z cytatów, reminiscencji, zapożyczeń.
Pełna recenzja 4/6
Janusz Wróblewski, Polityka
?
Jason Bourne (2016) Po kompletnie nudnym i nieudanym "Dziedzictwie Bourne'a", Matt Damon i Paul Greengrass powracają na posterunek i przywracają serię na właściwe tory.
Pełna recenzja
Przemysław Dobrzyński, Spider's Web
7.5
Jason Bourne (2016) Jeden z najlepszych akcyjniaków tego roku.
Pełna recenzja 75/100
Bartosz Tomaszewski, Movies Room
8.0
Jason Bourne (2016) Jest jak noworoczne fajerwerki. Pełen ekscytacji i napięcia, barwnych zaskoczeń i oczekiwanych wybuchów.
Pełna recenzja 8/10
Małgorzata Czop, FDB
6.7
Jason Bourne (2016) Twórcy zrobili wszystko, by uwiarygodnić sensacyjną historię, nasączając ją kolorytem bieżących afer politycznych.
Pełna recenzja 4/6
Janusz Wróblewski, Polityka
5.0
Jason Bourne (2016) Jest w Jasonie Bournie kilka smaczków, ale szczątkowa fabuła połączona ze sposobem pokazywania wydarzeń sprawia, że tym razem historia superagenta sprowadza się do pozbawionego celu chaosu.
Pełna recenzja 5/10
Tymoteusz Wronka, naEKRANIE