Recenzje filmowe

Ocena Film Recenzja Krytyk
8.0
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (2017) Pełna energii, barw i siły rażenia, która nie pozwala przejść obojętnie obok kina.
Pełna recenzja 8/10
Małgorzata Czop, Movieway
8.0
Manchester by the Sea (2016) Zachwyca zwyczajnością zdarzeń, banalnością pomyłek i upływu czasu. Ale przede wszystkim maestrią pokazywania bolesnej prozy codzienności życia po życiu. Jest cicho i kameralnie, ale wnętrze krzyczy z emocjonalnego poruszenia.
Pełna recenzja 8/10
Małgorzata Czop, Movieway
4.0
Powidoki (2016) Historia, którą należało opowiedzieć, ale w zupełnie innej formie. Wajda poruszył tematykę godną mistrza, ale przedstawił ją w sposób zupełnie jego niegodny.
Pełna recenzja 4/10
Martyna Janas, Movieway
7.0
Ukryte piękno (2016) Elektryzująca obsada, dobra muzyka i odrobina magii.
Pełna recenzja 7/10
Martyna Janas, Movieway
8.4
Ostatnie dni miasta (2016) Choć na początku można być sceptycznie nastawionym do formy prowadzenia fabuły, lecz z każdym kadrem odbiorca zaczyna pokładać coraz większe zaufanie co do pracy reżysera, aby w ostatecznym rozrachunku pozwolić się przenieść w wykreowany świat.
Pełna recenzja 84/100
Maja Jankowska, Movies Room
8.0
La La Land (2016) Ogólnie niby nic, niby bajka, niby romans - z niby happy-endem - a jednak "La La Land" naprawdę warto zobaczyć.
Pełna recenzja
Olgierd Rudak, Lege Artis
8.0
Ukryte piękno (2016) Oczekiwać możecie jedynie wzruszającej, mądrej, ciepłej opowieści o próbie uporania się z własnym cierpieniem, o tym, że prawdziwe dobro i szczęście jest niewidoczne dla oczu, ulotne i łatwe do przeoczenia, a także pokazującej godny naśladowania wzór przyjaciół gotowych wiele poświęcić by ratować kogoś bliskiego...
Pełna recenzja 8/10
Ania Kalemba, KinoŚwinka
4.0
Autopsja Jane Doe (2016) Wyrób horroropodobny - zawiera wszystkie mankamenty charakterystyczne dla tego gatunku i nie oferuje niczego wyszukanego.
Pełna recenzja 4/10
Adrian Kaczyński, KinoKoneser.pl
4.0
Wielki Mur (2016) Nie spełnia pokładanych w nim nadziei, ale też nie jest porażką kompletną. W sumie czas w kinie mija szybko, jest piękna Jing, są soczyste zdjęcia i widoczna wystawność.
Pełna recenzja 4/10
Artur Cichmiński, Interia
9.0
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (2017) Pogodny, śmiały, dowcipny i wyrazisty.
Pełna recenzja 9/10
Artur Cichmiński, Interia
6.0
PolandJa (2017) Z całą pewnością nie jest to głupiutka komedyjka, w której banał podbudowuje dodatkowo kicz. To zdecydowanie film z ambicjami i na serio, chociaż w oparach komedii. Nie wszystko w nim gra bez fałszywej nuty, ale to efekt przyjętej formuły i jej zbytnie rozdęcie.
Pełna recenzja 6/10
Artur Cichmiński, Interia
8.0
La La Land (2016) Świetna produkcja rozrywkowa, która dostarcza odpowiedniej dawki pozytywnych emocji potrzebnych do poradzenia sobie z zimową chandrą oraz śnieżną pogodą.
Pełna recenzja 8/10
Krzysztof Pielaszek, IGN Polska
8.3
Zombie express (2016) Kino czysto rozrywkowe, ale za to zrobione bardzo dobrze i spełniające swoją rolę w 100%.
Pełna recenzja 5/6
Żaneta Wiśnik, Grabarz Polski
6.0
Kacper i Emma na safari (2015) Spełnia jednak swoją edukacyjną funkcję, a para tytułowych bohaterów granych przez Eliasa Søvolda-Simonsena i Norę Amundsen wypada nad wyraz sympatycznie. Jak mawiał klasyk: prostota nie prostactwo, szacunek budzi.
Pełna recenzja 6/10
Łukasz Muszyński, Filmweb
8.0
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (2017) Inspirujący portret zdeterminowanej rewolucjonistki.
Pełna recenzja 8/10
Dorota Kostrzewa, Filmweb
7.0
Nieprawi (2016) Nie są arcydziełem pokroju "Sieranevady" Cristi Puiu, gdzie rodzina stawała się metaforą szerszej konfiguracji społecznej, uczą jednak, w jaki sposób opowiadać o tematach politycznych, pozostając jednocześnie blisko rzeczywistości i blisko codziennego życia. Jak prowadzić dialog, żeby nie przesadzić.
Pełna recenzja 7/10
Marcin Stachowicz, Filmweb
6.7
Zombie express (2016) Daleko do świetnego "Lamentu", który był całkiem niedawno pokazywany w naszych kinach, ale i tak warto go zobaczyć. Proszę sobie tylko wyobrazić: wsiada człowiek do pociągu, nie może wysiąść, a tymczasem współpasażer ostrzy kły.
Pełna recenzja 4/6
Dawid Karpiuk, Newsweek
6.0
Kot Bob i ja (2016) Uroczy i ciepły film na piątkowy wieczór do oglądania jednym okiem. Ułożony według odwiecznie działającego schematu - odbijania się od dna próbuje dodawać otuchy i nasycać swoich widzów optymizmem.
Pełna recenzja
Anna Pawluczuk, Filmowy Kot
4.0
Sing (2016) Typowy średniak, który poza muzyką i kilkoma momentami nie ma zbyt wiele do zaoferowania.
Pełna recenzja 4/10
Łukasz Spich, Filmowicz
1.0
Assassin's Creed (2016) Osoba, która nigdy nie grała w serię Assassin's za nic nie odnajdzie się w realiach filmu, bohaterowie są bezpłciowi, a aktorzy, którzy nawet się nie starają sprawiają, że nie interesuje nas co się dzieje na ekranie.
Pełna recenzja 1/10
Łukasz Spich, Filmowicz
6.7
Ukryte piękno (2016) Obraz skłania do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.
Pełna recenzja 4/6
Ewa Balana, Filmosfera
6.7
Ja, Olga Hepnarova (2016) Olszańska świetnie przedstawiła Hepnarovą.
Pełna recenzja 4/6
Katarzyna Szymańska, Filmosfera
8.0
Kot Bob i ja (2016) Niebanalny feel-good movie, który przywraca nadzieję, bez zalewania widza cukrem. Nie tylko dla miłośników kotów.
Pełna recenzja 8/10
Karol Barzowski, Film.org.pl
4.0
Wielki Mur (2016) Kilka niezłych akcji i feeria fantastycznych barw nie ukryją faktu, że to ostatecznie mocno wybrakowany produkt, gdzie tylko tlą się niedobitki z armii dobrej rozrywki.
Pełna recenzja 4/10
Radosław Pisula, Film.org.pl
6.0
Las, 4 rano (2016) Kolski jest realniejszy, trudniej mu się podnieść z ziemi i nie potrafi się uśmiechnąć tak szybko i szczerze jak w swoich poprzednich produkcjach, ale jest w tym nieprzerwana lekcja przeżycia żałoby metodą ekstremalną i ekscentryczną.
Pełna recenzja
Bernadetta Trusewicz, FDB
5.0
Praktykant (2016) Mógł być historią o naprawdę trudnym środowisku i konsekwencjach podejmowanych decyzji, ale zabrakło jakiegokolwiek wymiaru i filmu robionego w głąb. To film porządny, ale klasy bardzo średniej.
Pełna recenzja 5/10
Bernadetta Trusewicz, FDB
8.5
Mr. Gaga (2015) Obrzuca komplementami nie choreografa, a całkowite oddanie sztuce, podkreślając jej terapeutyczny i leczniczy wymiar, proponując to w energetycznej formie, gdzie nasz wewnętrzny gorset się rozsznuruje, a inspiracja płynąca z tego dzieła zacznie być podpalana na rozgrzanej blasze.
Pełna recenzja 8.5/10
Bernadetta Trusewicz, FDB
8.5
Cmentarz wspaniałości (2015) Jest zbudowany niczym poemat i stanowi odę do zwykłego życia oraz odtruwa organizm z toksyn.
Pełna recenzja 8.5/10
Bernadetta Trusewicz, FDB
7.0
Sing (2016) Chociaż cierpi na gwałtowny skręt fabularnych kiszek w co najmniej trzech miejscach, "Sing" pozostaje przyjemną, dobrze zaśpiewaną animacją pełną zwierzaków, które z rzadka zaludniają animowane miasta.
Pełna recenzja 70/100
Karolina Ćwiek-Rogalska, Esensja
5.0
Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (2016) Płynie od sceny do sceny, bohaterowie uciekają, strzelają, a gdy film nagle się kończy, zdezorientowany widz zastyga w zadumie nad tym co widział.
Pełna recenzja 50/100
Robert Ziębiński, Dzika Banda
5.5
Konwój (2017) Zamiast powiedzmy potężnych, dwóch fabularnych ciosów, dostajemy ich długą serię, która w efekcie powoduje u widza zwykłe znużenie.
Pełna recenzja 55/100
Tomasz Miecznikowski, Dzika Banda
8.0
Bone Tomahawk (2015) Pomimo odrobinę zbyt konwencjonalnego zakończenia Bone Tomahawk to obraz, który silnie angażuje emocjonalnie i pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu seansu.
Pełna recenzja
Mikołaj Lewalski, Cinerama
3.0
Powidoki (2016) Jest tytułem nudnym, pozbawionym werwy i zniuansowania. To bardzo skrótowa, wygrana na jednym tonie, biografia-laurka, która nie sprawdzi się w funkcji ani edukacyjnej dla najmłodszego pokolenia, ani jako kino artystyczne.
Pełna recenzja 3/10
Maciej Karwowski, Cinemaciej
5.0
Powidoki (2016) Mają wiele słabości, stwarzają wrażenie filmu niedbałego i niedokończonego, ale to nadal dzieło autorskie.
Pełna recenzja
Małgorzata Litwin, Blog o wysokim poziomie kultury
7.0
Żywioł. Deepwater Horizon (2016) Przedstawia katastrofę i ludzi za nią odpowiedzialnych w sposób jednoznaczny i nie pozostający żadnych wątpliwości.
Pełna recenzja 7/10
Marcin Stasiowski, Blog Filmowy
6.0
Konwój (2017) Brakuje ram kina gatunkowego.
Pełna recenzja 6/10
Marcin Stasiowski, Blog Filmowy
4.0
Konwój (2017) Otrzymaliśmy chaotyczną historię o kilku nieprzyjemnych typkach, którzy zwyczajnie mają słabość do alkoholu i przemocy.
Pełna recenzja
Michał Piepiórka, Bliżej Ekranu
3.0
Pięćdziesiąt twarzy Blacka (2016) Jeśli od Pięćdziesięciu twarzy Greya gorsza jest tylko jego parodia, to znaczy, że skończyła się pewna epoka we współczesnej komedii.
Pełna recenzja
Łukasz Jakubiak, Blisko Kultury
3.0
Seria Niezgodna: Wierna (2016) Najdłuższe dwie godziny mojego życia, które ciągnie się jak kolejka po przecenione Crocsy.
Pełna recenzja
Łukasz Jakubiak, Blisko Kultury
3.0
Batman: Zabójczy żart (2016) Żartem to mogę nazwać ten film. Na dodatek bardzo niesmacznym, wymierzonym prosto w policzek fanów kultowego komiksu Alana Moore'a i Briana Bollanda.
Pełna recenzja
Łukasz Jakubiak, Blisko Kultury