Recenzje filmowe

Ocena Film Recenzja Krytyk
3.3
Tożsamość zdrajcy (2017) Nie wnosi absolutnie niczego do filmów o terroryzmie. Jest to sprawne kino sensacyjne z mordobiciem, strzelaninami i pościgami, które szybko nuży przewidywalnością.
Pełna recenzja 2/6
Łukasz Adamski, wPolityce.pl
6.7
Amerykańska sielanka (2016) Ważna i niepoprawna politycznie opowieść.
Pełna recenzja 4/6
Łukasz Adamski, wPolityce.pl
8.0
Czerwony żółw (2016) Doskonały przykład kina kontemplacyjnego, pozwalającego na wyciszenie i ucieczkę myślami w inną rzeczywistość.
Pełna recenzja 8/10
Krzysztof Połaski, Telemagazyn
2.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Jest filmem wydmuszką, nieoferującym nic po za rewelacyjnie wyglądającą stronę zewnętrzną, ale świecąca pustką w środku. Fabuła zdaje się kręcić w kółko już od poprzedniej części, a pogłębiony chaos narracyjny przez nadmiar wątków, postaci i miejsc akcji nie dostarcza ani trochę zabawy. A przecież w tej serii to zawsze bezkompromisowa rozrywka była stawiana na pierwszym miejscu.
Pełna recenzja 2/10
Radosław Krajewski, Prosto z kina
5.0
Destrukcja (2015) Ani razu nie idzie na całość, w związku z czym uśmiechamy się jedynie do połowy, a łza, kręcąca się w oku, ani razu nie spłynie na policzek.
Pełna recenzja 2.5/5
Maciej Cichosz, Okiem Krytyka
4.5
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) To jeden z najgłupszych i najbardziej chaotycznych obrazów kinowych tego roku, ale jest coś wysoce niesmacznego w ostentacyjnym traktowaniu go jako kina niewartego uwagi, szczególnie wśród recenzentów, bo jako przykład rozrywki eskapistycznej do granic możliwości to ciekawe studium gatunku.
Pełna recenzja 45/100
Jakub Koisz, Movies Room
6.0
Sama przeciw wszystkim (2016) Sam film niestety nie zachwyca. Chociaż może ja mam takie odczucia, jako że nie jestem koneserką gatunku. Jest dużo rozbieżności, chaosu i przyznam, że trochę mnie ten film zmęczył.
Pełna recenzja 6/10
Ania Kalemba, KinoŚwinka
?
Tożsamość zdrajcy (2017) Porządnie zrobiony thriller szpiegowski, trochę w stylu retro, który koncentruje się na rozpaczliwych próbach zapobieżenia aktowi islamskiego terroru.
Pełna recenzja
Joanna Kułakowska, gram.pl
4.0
Miłość aż po ślub (2017) Sęk w tym, że "Miłość aż po ślub" nie sprawdza się też jako niezobowiązująca rozrywka: żartów tu mało, a jeszcze mniej udanych żartów. Ogląda się bez bólu, ale też bez większych komediowo-romantycznych uniesień.
Pełna recenzja 4/10
Jakub Popielecki, Filmweb
6.0
Jak dogryźć mafii (2017) Dynamiczna narracja oraz dystans do siebie i całego filmu, jaki prezentują twórcy i obsada, sprawiają, że "Jak dogryźć mafii" jest komedią głupiutką w najlepszym tego słowa znaczeniu. To obraz idealnie sprawdzający się na niezobowiązujący wypad do kina ze znajomymi.
Pełna recenzja 6/10
Marcin Pietrzyk, Filmweb
4.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Osobiście mam nadzieję, że Michael Bay postąpi zgodnie ze swoimi słowami i na tym filmie zakończy przygodę z serią. Bo to ciekawy świat o bardzo dużym potencjale i wierzę, że są twórcy, którzy potrafili by go wykorzystać. Tymczasem pozostaje zawód - mogło być pięknie, a wyszło jak zawsze.
Pełna recenzja 4/10
Mikołaj Lewalski, Film.org.pl
4.0
Jak dogryźć mafii (2017) To naprawdę nic wielkiego, ale film nie udaje ani przez chwile że chce być czymś takim. Niezobowiązujące kino.
Pełna recenzja 4/10
Bernadetta Trusewicz, FDB
7.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Transformersom daleko do prostackiego, obliczonego wyłącznie na efekciarstwo popcornowego kina. Nawet jeżeli finał jest wiadomy, piękna kobieta i doświadczony przez życie, nieokrzesany Cade nie mogą skończyć wyłącznie na współpracy zawodowej, to nie jest to zwykła historia, z niezwykłymi możliwościami nowoczesnego kina.
Pełna recenzja 7/10
Bernadetta Trusewicz, FDB
6.0
Power Rangers (2017) Jak na powtórkę z lat dziecięcych wypada całkiem nieźle. Mało jest większych przestojów, a nowi kolorowi wojownicy dają radę. Jednak serial przy całej swej dzisiejszej kiczowatości pozwalał niczym "Beverly Hills 90210" "wejść" do świata nieznanego i na te półgodziny naprawdę przeżywać wydarzenia serialowych postaci. Kinowa wersja jest tylko kolejnym elementem do kożucha, który dawno został zawieszony głęboko w szafie.
Pełna recenzja 6/10
Marcin Stasiowski, blog filmowy
?
Volta (2017) Mistrz w najwyższej formie nie jest. Ale nawet taka średnia pozwala mu na stworzenie kina rozrywkowego, które zapewni nam dobra zabawę na wieczór. Tylko po co na siłę "Voltę" nazywać komedią?
Pełna recenzja
Marcin Cichoński, Dziennik.pl
5.0
Tożsamość zdrajcy (2017) Solidne choć nazbyt przewidywalne i łatwe w zastosowanych rozwiązaniach sytuacji kino.
Pełna recenzja 3/6
Dariusz Pawłowski, Dziennik Łódzki
?
Król Artur: Legenda miecza (2017) Paradoksalnie jak w większości produkcji sprzed ostatniej dekady zabrakło więcej magii. W poprzednich filmach jej brak tak bardzo jednak nie przeszkadzał, ale u Ritchiego całość stoi w rozkroku, a od tego zawsze można sobie co nieco nadwyrężyć.
Pełna recenzja
Marcin Stasiowski, blog filmowy
1.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Jest dokładnie taki, jak się można było spodziewać. Czyli nic tu nie ma sensu, za to są efekty specjalne.
Pełna recenzja 1/10
Jędrzej Dudkiewicz, PPE
5.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Trudno udawać, że nowa część "Transformersów" to projekt udany.
Pełna recenzja 5/10
Joanna Ostrowska, Interia
3.3
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Doszło do tego, że na widowisku wypchanym efektami i akcją, walczyłem, żeby nie zasnąć.
Pełna recenzja 2/6
Piotr Guszkowski, Co Jest Grane 24
4.5
Baywatch. Słoneczny patrol (2017) Szkoda, że humor Baywatch. Słoneczny patrol stoi na przeciętnym poziomie. Film próbuje być równie zabawny co Asy bez kasy czy chociażby Randka na weselu, jednak na próbach się kończy.
Pełna recenzja 4.5/10
Michał Zacharzewski, Z dala od polityki
?
Tożsamość zdrajcy (2017) Oczywiście, zdarzają się u Apteda motywy słabsze. Jak zawsze w tego typu filmach najgorzej jest w momencie, w którym Zły musi wyjawić przyczyny swej podłości. Nie ma jednak powodów do grymaszenia. Ja "Tożsamość zdrajcy" kupiłem.
Pełna recenzja
Jacek Szczerba, Wyborcza.pl
4.0
Historia pewnego życia (2016) Stéphane Brizé, czyli reżyser filmu poszedł w ślady głównej bohaterki i wykazał się wyjątkowym nieróbstwem. Film od samego początku ma na celu doprowadzenie widza do irytacji i zniecierpliwienia, co udaje mu się znakomicie.
Pełna recenzja 4/10
Dawid Kmieć, wkinach.blog.pl
3.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Pomimo technicznego spełnienia, bezlitośnie niszczy zwoje mózgowe, wyciągając je z naszej głowy i prasując rozgrzanym żelazkiem trzymanym przez Michaela Baya.
Pełna recenzja 3/10
Tomasz Zacharczuk, Trojmiasto.pl
?
Kedi - sekretne życie kotów (2016) Pięknie zrealizowany film, z klimatyczną muzyką i wyrazistymi bohaterami, dzięki którym widz może poczuć, że poznał miasto z zupełnie nowej, oryginalnej strony.
Pełna recenzja
Ola Mielniczek, Szczere Recenzje
?
Jonathan (2016) Skromna, ale poruszająca opowieść młodego reżysera.
Pełna recenzja
Barbara Hollender, Rzeczpospolita
7.0
Droga do Rzymu (2015) Z jednej strony jest w tym dziele coś świeżego, z drugiej zaś widać w nim inspirację dorobkiem czeskiej kinematografii, choćby twórczością Petra Zelenki. To dobrze wróży na przyszłość.
Pełna recenzja 7/10
Katarzyna Kurowska, Przekładaniec filmowy
8.5
Auta 3 (2017) Naprawiają wszystkie błędy swojego poprzednika i stanowią bardzo udane zakończenie pixarowskiej trylogii.
Pełna recenzja 8.5/10
Jędrzej Dudkiewicz, PPE
6.0
Słodkich snów (2016) Widz razem z protagonistą musi złożyć puzzle rozrzucone pomiędzy jego przeszłością i teraźniejszością. Nie jest to pusta zabawa, jakich wiele we współczesnym kinie, ale forma psychoterapii. Odkrywanie kolejnych elementów układanki przynosi bowiem bohaterowi, jak i widzowi rodzaj katharsis.
Pełna recenzja 3/5
Maciej Kowalczyk, Pełna sala
2.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Bez wątpienia nowa odsłona Transformers swoje zarobi, dostarczy Hasbro kilku zabawek do szerokiej oferty, a także zadowoli tych najmniej wybrednych fanów, którzy lubią ładne opakowanie, ale nie interesuje ich całkowicie, co kryje się w jego środku. Nie potrzeba go nawet otwierać, by przekonać się o przerażającej pustce zionącej z wewnątrz.
Pełna recenzja 2/10
Marcin Andrys, Paradoks
?
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Kino Baya w pełnym wydaniu. Kino akcji, sf, komedia, najbardziej wybuchowy tegoroczny blockbuster w jednym. I wciąż ta formuła zdaje swój egzamin.
Pełna recenzja
Artur Cichmiński, Onet
6.0
Split (2016) Uświetniony aktorstwem McAvoya i Taylor-Joy "Split" zapewnia niesamowite emocje.
Pełna recenzja 3/5
Maciej Cichosz, Okiem Krytyka
6.0
Ostra noc (2017) Nie ma wątpliwości, że "Ostra noc" jest filmem głupim, w którym większość wykorzystanych pomysłów skądś już znamy, w którym trafiło się kilka sucharów, a całość nie wybiega poza letni schemat, lecz kiedy bezpowrotnie wyłączymy myślenie, okaże się, że film sprawi nam frajdę większą niż niejeden blockbuster nakręcony za setki milionów dolarów.
Pełna recenzja 6/10
Juliusz Żebrowski, Notatnik Kinomana
3.0
Transformers: Ostatni Rycerz (2017) Michael Bay potrafi zaskakiwać: kiedy myślisz, że nic już gorszego nie nakręci, to pokazuje widzom coś w rodzaju Transformers: Ostatni rycerz.
Pełna recenzja 3/10
Tymoteusz Wronka, naEKRANIE
9.0
Czerwony żółw (2016) Poetyckie kino pełne symboli i niedopowiedzeń.
Pełna recenzja 9/10
Sylwester Sadowski, naEKRANIE
7.0
Miłość aż po ślub (2017) Jest pięknie: piękni ludzie, w pięknych domach żyją pięknym życiem, ale wcale nie razi ta magiczna rzeczywistość. Khereci sprawiła, że Wonder Woman i Superman zdjęli swoje kostiumy, pokazali swoje prawdziwe, wrażliwe oblicze i zachwycili lekkością bycia w słonecznej aurze Prowansji.
Pełna recenzja 7/10
Małgorzata Czop, Movieway
6.0
Jonathan (2016) Może urzekać subtelnością, odwagą i zrozumieniem, ale denerwuje zbyt krystalicznym obrazem rzeczywistości. Choć bohaterowie przeżywają wielkie emocje, całość wydaje się aż nadto wystudiowana i powściągliwa. Lewandowski stworzył opowieść, w którą chce się wierzyć całym sercem, ale rozum podpowiada, że tak idealnie nigdy nie będzie.
Pełna recenzja 6/10
Małgorzata Czop, Movieway
6.0
Podarować życie (2016) Rozumiem, co zamierzała osiągnąć Katell Quillévéré w Podarować życie i w wielu momentach poddałem się tej pomysłowo skonstruowanej i dobrze zagranej historii. Szkopuł w tym, że co chwila pojawiają się w niej jakieś zgrzyty, wybijające z rytmu - wybaczcie puentę - serce opowieści.
Pełna recenzja 60/100
Radek Folta, Movies Room
4.0
Jak dogryźć mafii (2017) Przy Jak dogryźć mafii mamy nudę, świetnych aktorów, którzy w pewnym momencie swojego życia zagubili się, gdy podpisywali kontrakt na udział w tym filmie, marne żarty, zagmatwaną fabułę, słodkiego pieska i pytanie, które po seansie natychmiast pojawia się w głowie: Willisie, co ty ze sobą robisz?
Pełna recenzja 40/100
Aleksandra Czekaj, Movies Room
8.0
Czerwony żółw (2016) Po opuszczeniu sali projekcyjnej pozostanie w nas to niesamowite wrażenie, że przed chwilą obcowaliśmy z czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.
Pełna recenzja 80/100
Radek Folta, Movies Room