Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Mirai

2018 Film
7.5 10.0 0.0 19
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.1
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Rozpieszczonego Kuna czekają wielkie zmiany: w jego rodzinie pojawia się młodsza siostrzyczka - Mirai, na której koncentruje się uwaga rodziców. Niedługo potem chłopiec odkrywa tajemniczy ogród, w którym przenosi się w czasie i spotyka starszą wersję siostry.

  • Recenzje krytyków

    • Urzeka szczerością opowiadania o rodzinnych relacjach.

      Więcej
    • Choć Mirai jest dziełem specyficznym, głównie przez wyraźne nawiązania do historii oraz hermetycznej kultury Japonii czy momentami moralizatorski ton, zdecydowanie jest filmem godnym uwagi, o grubej warstwie emocjonalnej przykrytej prostą, być może nawet banalną historią, filmem uderzającym w wysokie tony.

      Więcej
    • Urocza bajka o empatii i zrozumieniu innych. To mądra opowieść pozwalająca dzieciom inaczej spojrzeć na świat i ich najbliższych, którzy czasami wydają się zbyt surowi albo zabiegani. A dorosłym przypomina, że kiedyś też byli dziećmi, a największym problemem było dzielenie się zabawkami.

      Więcej
    • Mirai to dla mnie pod wieloma względami film anime inny niż wszystkie. Zarazem osadzony w konwencji i wychodzący ponad nią. Pięknie opowiada historię o potędze wyobraźni, adaptacji i akceptacji, a zarazem o relacjach rodzinnych i emocjach. W prostocie siła - można by powiedzieć, ale to wszystko w Mirai ma drugie dno, które trafia w serce.

      Więcej
    • Warto się przekonać, czym "Mirai" zaskarbia serca młodych i starszych widzów, nawet pozornie niezainteresowanych anime. Po pierwsze, uniwersalnością tematu. Film opowiada o trudnym momencie w rodzinnym życiu większości par z dziećmi, kiedy to narodziny kolejnego potomka burzą dotychczasowy ustalony porządek.

      Więcej
    • Ogląda się po prostu przyjemnie. Dostarcza dużo humoru, ciepła i pozytywnych wartości - czyli film w sam raz dla całej rodziny.

      Więcej
    • Nie dziwi więc, iż "Mirai" zrobiło światową karierę, z nominacją do Oscara włącznie. Świeżo i zmyślnie opowiada bowiem o uniwersalnym, głęboko ludzkim doświadczeniu, a powtarzając stare prawdy, czyni je na powrót żywymi i zdumiewająco odkrywczymi.

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Jedno z niewielu anime, które zostało wpuszczone do polskich kin, nie zawodzi i dostarcza piękną historię o wartościach rodzinnych i o umyśle dziecka i jego spojrzeniu na świat

    • Uniwersalne, a przy tym ma własny styl. Dzieci coś tu znajdą, ale dorośli również dla siebie. Co prawda o tak przyziemnych rzeczach, a jednak obrane w bardzo kreatywną i fascynującą formę. Dla mnie jest to piękna i zaskakująca swoją kreatywnością opowieść o rodzinie, która mocno przemówiła do mnie.

    • Niby mogę się przyczepić, że scenariusz podąża 5-krotnie jednym schematem, ale film zachwyca animacją, humorem, pomysłami na masę scen oraz pięknym morałem. Widać, że to jest autorski film i reżyser opowiedział to, co chciał.

    • Nudny i łopatologiczny poradnik z cyklu jakim rodzicem nie być. Ale trzeba mu oddać, że często trafia w punkt.

    • Uniwersalna opowieść o byciu wartościowym człowiekiem, skryta pod płaszczykiem męczącego darcia ryja przez rozpieszczonego gówniarza i naprawdę kiepskiego wychowania. Rodzicielstwo w krzywym zwierciadle w fenomenalnej oprawie audiowizualnej. Polski dubbing zaorać i zalać betonem.

    • Podróż po pełnej magii wyobraźni dziecka, próbującego poradzić sobie w nowych okolicznościach związanych z pojawieniem się młodszej siostry. Jest pozycją godną uwagi nie tylko dla każdego konesera "Anime". Jest to bowiem uniwersalna opowieść o rodzicielstwie i dziecięcych problemach, pełna baśniowych motywów, podróży do poszczególnych teraźniejszości z symbolicznym drzewem genealogicznym w centrum historii, której brakuje nieco więcej ładunku emocjonalnego i czasu na refleksje.

    • 5,5. Pięknie wybrzmiewają słowa niedopowiedziane. Ale czy są wystarczająco głośne, żeby zagłuszyć irytujące krzyki głównego bohatera?